3-5 складних операцій щодня: як волинські медики рятували життя в Херсоні під постійними обстрілами
Акушер-гінекологи Волинського обласного перинатального центру Ярослав Загоруйко та Вадим Ліщук повернулися з відрядження з Херсону, де працювали у місцевому онкоцентрі під щоденними обстрілами. Попри небезпеку, лікарі щодня проводили від 3 до 5 складних операцій, рятуючи життя пацієнтів.
Про роботу лікарів розповіли на фейсбук-сторінці медзакладу.
Наприкінці грудня 2024-го року із двотижневого відрядження до Херсона повернулися акушер-гінекологи пологового відділення Волинського обласного перинатального центру Ярослав Загоруйко та Вадим Ліщук. Оскільки Херсонський регіональний онкологічний центр потребує підсилення персоналу, лікарі, за погодженням Міністерства охорони здоров’я, працювали у відділеннях гінекології, урології та паліативної допомоги.
«Спектр роботи був широкий, працювали на операціях з гінекології, урології, мамології. Пацієнтів було багато, щодня виконували від 3 до 5 операцій. Майже усі — з онкологічної патології. Молоді у місті мало, пацієнти переважно старші за 50 років», — розповідають медики.
«Без обстрілів не минає жоден день, вибухи чути кожну годину. Життя в Херсоні — це постійна напруга, тож перші дні для нас були важкими. З часом дещо адаптувалися, призвичаїлися», — каже Вадим Ліщук. - Інтенсивність зростає вночі. З настанням сутінків о 16-й годині, як жартома говорять місцеві жителі, «розпочинаються салюти». Артилерія, «шахеди», ракети — ворог застосовує все, що має в арсеналі. Майже всі будівлі в місті пошкоджені».
Як розповіли лікарі, через 2 години після їхнього від’їзду з Херсона в онкоцентр росіяни влучили керованою авіабомобою.
«Ми виїхали о 16.00. Обстріли центру міста, де й розташовано медзаклад, розпочалися зранку, орієнтовно о 5-й. Сипалися вікна, були розбиті ординаторська та операційна».
Читайте також:
- Фатальна помилка чи нещасний випадок: волинянка звинувачує анестезіолога у смерті 33-річного чоловіка
- На Волині медики успішно провели сучасну операцію зі стентування
- Двічі зупинялося серце: у Луцьку медики врятували 58-річного пацієнта