Хотів доглядати за 81-річною бабусею: як покарали ухилянта
На Тернопільщині суд визнав винним 40-річного місцевого мешканця в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації і призначив три роки і два місяці позбавлення волі.
Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.
За матеріалами справи, на початку березня 2023 року обвинувачений пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби. Після цього військовозобов’язаному двічі було вручено бойові повістки, які передбачають відправку до військової частини. Однак чоловік проігнорував виклик і не з’явився у визначені дні у пункт збору.
У суді обвинувачений вини не визнав. Пояснив: за 15 хвилин успішно пройшов медичну комісію. Дізнавшись результат медогляду, чоловік повідомив, що в нього є 81-річна бабуся, яку він доглядає та не має на кого її залишити. Планував офіційно оформити догляд за старенькою. Однак, коли почав збирати документи, отримав бойові повістки. За словами обвинуваченого, він мав виїжджати на пункт збору, але у бабусі підвищився тиск, тому він залишився з нею, викликавши «швидку».
У наступні дні військовозобов’язаний продовжив збір документів. Натомість Бучацька міська рада відмовила йому, мотивуючи тим, що відповідну комісію не допустили до квартири, де мешкає обвинувачений із бабусею.
Крім цього, обвинувачений переконував суд: уже п’ять років, як бабуся не виходить на вулицю; її немає на кого залишити. До того ж рідний брат обвинуваченого служить в армії, а син бабусі проживає у місті Бучач окремо від неї.
Як з’ясувала Феміда, обвинувачений не звертався із заявами про відтермінування проходження військової служби у Збройних силах України. Також Бучацька міська рада на запит поліції поінформувала, що військовозобов’язаний не оформляв жодних документів щодо догляду за 81-річною бабусею.
«...на час вчинення кримінального правопорушення і на час розгляду справи судом обвинувачений не був та не є особою, яка оформлена, відповідно до закону як особа яка здійснює догляд за особою яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Таким, чином сам по собі факт проживання із особою похилого віку, яка потребує стороннього догляду не є підставою вважати, що обвинувачений мав право на відстрочку від призову за мобілізацією відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», – йдеться у вироку.
Читайте також:
- Мобілізація у 2024 році: кого першочергово можуть призвати до 14 лютого
- Мав проблеми з хребтом: «обмежено придатний» чоловік отримав тюремний строк за ухилення від мобілізації
- Хто може отримати відстрочку від мобілізації в лютому 2024 року: повний перелік
- Натовп напав на жінку з дитиною, бо їм здалось, що вона - «навідниця» ТЦК