Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

У середу, 20 вересня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №10037 про перенаправлення військового ПДФО до держбюджету. Ним передбачено вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб від військових, поліцейських, рятувальників та інших силових формувань. На Волині міські голови найбільших міст проти такого рішення, адже це позбавляє місцеве самоврядування направляти кошти туди, де вони дійсно необхідні та використовувати їх в інтересах тієї чи іншої громади.

Видання ВСН зібрало думки мерів волинських міст, які найбільше отримують у свої бюджети таких надходжень.

Міський голова Нововолинська Борис Карпус зауважив, що загалом Нововолинська громада  отримує 40 мільйонів такого ПДФО, з яких майже 34 мільйони виділили на підтримку ТРО, ДСНС та поліції. Він звертався до депутатів Верховної Ради з пропозицією не підтримувати законопроєкт, який має вилучити ПДФО від силового блоку з бюджету громад.

«Закликаю депутатів не підтримувати такі зміни. Перед початком опалювального сезону позбавляти українські міста такої суттєвої частини доходів – неприпустимо. Тим паче, що левову частку цих надходжень ми і так спрямовуємо на підтримку захисників. У громадах живуть сім’ї військових, які зараз на передовій, загиблих, ВПО. Всі мешканці громади заслуговують на комфортні умови та безпеку. Я закликаю Верховну Раду ухвалити ефективний механізм, щоб з місцевого бюджету громади могли купувати все потрібне для Захисників, без різних обмежень і перешкод», - звернувся він до нардепів.

Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

Володимирський міський голова Ігор Пальонка також вважає неправильним забирати з бюджету громади ПДФО з військових.

«Ні для кого не секрет, що основним джерелом надходжень до нашого бюджету є ПДФО з військових. Повністю його забирати вважаю неправильним, адже ці кошти йшли і на ремонтні роботи та облаштування укриттів у навчальних закладах, які відвідують діти наших військових, на поліпшення медичних послуг та інші соціальні послуги, якими користуються військовослужбовці. Щодо робіт, то ті, які ми уже розпочали, будуть продовжуватись. Зокрема, асфальтування вулиць відповідно до затвердженого переліку. Триватимуть роботи і по заміні тепломереж. Маємо для цього відповідний ресурс у вигляді акумульованих коштів», - повідомив він під час брифінгу.

Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

Ковельський міський голова Ігор Чайка повідомив, що з 51,2 мільйона гривень, які громада отримала в цьому році від оподаткування грошового забезпечення військових та силовиків (станом на 1.09.2023р.), понад 65 відсотків (33,4 млн. грн.) виділили на потреби Сил оборони.

«Ковельська міська територіальна громада з перших днів повномасштабного вторгнення рашистів в Україну системно допомагає та підтримує нашу армію. Нагадаю: за минулий, 2022 рік, на ці потреби ми спрямували майже 35 млн. грн. Системно працюємо на нашу спільну перемогу і цього року. На липневій сесії міської ради для потреб ЗСУ ми скерували 11,5 мільйона гривень. У серпні — ще понад 7 млн. В проєктах рішень чергової 41-ої сесії Ковельської міської ради також передбачено більше 7 млн. гривень для закупівлі дронів, двигунів до човнів, спорудження фортифікаційних споруд на кордоні та інших потреб Сил оборони України. Всі ці видатки прозорі, за запитами військових та їхніми підтвердженнями», - зауважив Ігор Чайка.

Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

Ігор Поліщук, міський голова Луцька, також наголошує, що ці кошти - важливі для громади, зокрема, для допомоги військовим.

«Луцькою міською радою за 2023 рік отримано 176 мільйонів гривень «військового» ПДФО, а на потреби військових, придбання дронів, тепловізорів та інших необхідних речей та посилення обороноздатності держави виділено 190 мільйонів гривень станом на 1 вересня цього року. В цілому за час повномасштабного вторгнення Луцькою міською радою на ЗСУ виділено 245 мільйонів гривень. За ці кошти придбано понад 200 дронів, тепловізори, старлінки, оптичні приціли, зарядні станції, антидронові рушниці, військову форму й взуття та багато іншого», - зауважив Ігор Поліщук.

Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

До слова, у 2022 році керівництво Волинської боригади ТРО змінило місце сплати ПДФО військовослужбовців цього формування, з міста Луцьк на місто Ківерці. Тож з минулого року ця громада теж отримала значні надходження цього податку. Щоправда після цього громада не раз втрапляла у скандали щодо витрат, зокрема, на реконструкцію стадіону.

Міський голова Ківерців Олександр Ковальчук запевняє: якщо законопроєкт приймуть - до Президента готуватимуть звернення стосовно незгоди.

«Наша громада категорично проти. Всі адекватні люди проти. В нас зареєстровано 2 батальйона від 100 бригади, їм ми допомагаємо на постійній основі. Купуємо техніку, коптери, квадрацикли. Допомагаємо коштами. А якщо гроші йтимуть в Київ - такій адресній допомозі прийде кінець. Такі правки - це просто глумління над  місцевою владою», - вважає він.

Мери волинських міст проти того, щоб з їх бюджетів забрали податки військових

У Асоціації міст України проаналізували Проєкт Держбюджету-2024 та розрахували, які втрати понесуть бюджети територіальних громад, в разі його ухвалення.

«Ці норми передбачають втрати в розмірі 65 мільярдів гривень у 2024 році. Також пропонується вилучити у громад і 4% ПДФО – зниження до 60% частки ПДФО, яка зараховується до бюджетів територіальних громад. Це втрата для бюджетів громад 13 млрд гривень на рік», - повідомляють в організації.

Мар'яна Конончук, виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, стверджує, що бюджети громад на Волині зараз і так виснажені, а такі нововведення повністю їх «зневоднять».

«Позиція Асоціації міст України - однозначна: ми проти ухвалення цього законопроєкту. Бюджети громад на сьогодні дуже виснажені та наповнююся шляхом ПДФО, а ці правки також передбачають повернення залишків на рахунках бюджетів територіальних громад - у державний бюджет. Це величезна загроза для громад, адже вони фактично залишаються безсилими та зневодненими. Якщо ж ці правки будуть прийняті - Асоціація міст України за підтримки мерів всіх міст України будуть звертатися до Президента, аби цей закон був ветований», - наголосила вона.

У другому читанні цей законопроєкт Рада розгляне у жовтні. Загалом Уряд пропонує вилучені з місцевих бюджетів ПДФО, (яким оподатковується грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу на період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року) спрямувати Адміністрації Держспецзв’язку на закупівлю спецтехніки та обладнання (дронів) та Мінстратегпрому на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу, вони вже враховані у схваленому проєкті державного бюджету на 2024 рік.

Читайте також:

  • В Україні планують скасувати право на відстрочку від мобілізації для студентів: кого це стосується
  • Декларації відкриють: Рада схвалила закон про е-декларування з правкою Зеленського
  • В Україні хочуть скасувати деякі державні вихідні та запровадити нові свята: що відомо

 

Можливо зацікавить