Міфи про автострахування ОСЦПВ та електронний поліс

Міфи про автострахування ОСЦПВ та електронний поліс

Страхова культура у нашій країні все ще відстає від багатьох європейських країн. Якщо в країнах Європи водії чітко розуміють, для чого їм потрібен той чи інший вид страхування, то в Україні із цим часто виникають певні проблеми. Наші автовласники або плутають види автостраховок, або помиляються щодо способу оформлення договорів. Через це поширюється велика кількість міфів, які заважають користуватися усіма перевагами страхових полісів. У цій публікації пропонуємо розвінчати більшість популярних міфів про обов’язкове автострахування.

Розвінчуємо міфи, пов'язані з автоцивілкою.

Страховий поліс автоцивілка є найбільш популярним серед водіїв, тому що він є обов’язковим. Але це не заважає існування великої кількості хибних уявлень про нього. Спробуємо розібратися в їхній істинності:

  1. Деякі водії впевнені, що якщо вони за кермом вже багато років і при цьому ніколи не потрапляли в аварії, то їм не потрібно оформлювати автоцивілку. Але згідно із законом, поліс ОСЦПВ обов'язковий для всіх водіїв, незалежно від їх стажу та терміну безаварійної їзди. Навіть досвідчений водій може стати учасником ДТП не з власної вини і тоді знадобиться автостраховка;
  2. Широко поширена думка, що компанії усіма способами уникають виплат за страховими випадками. Це неправда, оскільки компанії чесно виконують усі свої зобов'язання. Затримки або відмови у виплатах можуть відбуватися через помилки в оформленні документів постраждалими, або через недотримання умов страхового договору, але це скоріше винятки, а ніж правила. Правильне оформлення всіх паперів та дотримання процедур збільшує можливість успішного врегулювання випадку. Наприклад, провідна страхова компанія «Арсенал Страхування» завжди виконає усі свої зобов’язання перед своїми клієнтами;
  3. Деякі водії обирають найдешевший поліс, вважаючи, що всі вони однакові, і немає сенсу платити більше. Насправді поліси ОСЦПВ можуть змінюватись за вартістю залежно від страхової компанії та включених додаткових послуг, наприклад, технічної допомоги або розширення покриття. Дешевий поліс може не забезпечити надання необхідної допомоги у разі потрапляння у ДТП;
  4. Іноді водії вважають, що при потраплянні у дрібну аварію краще просто домовитися «на місці», не залучаючи до врегулювання події поліцію чи страхову компанію. Так робити не слід. Навіть за незначних пошкоджень важливо вчасно повідомити страховика та оформити документи. Нерідко після дрібної аварії з’являються згодом додаткові проблеми, і без допомоги страхової компанії водієві доведеться самому оплачувати ремонт;
  5. Дехто з водіїв вважає, що у малонаселених чи віддалених районах ймовірність потрапити у аварію настільки мала, що страховка там точно не потрібна. Насправді, незалежно від того, де ви керуєте авто — у великому місті чи у маленькому селі — наявність поліса ОСЦПВ обов'язкова для всіх за законом. Та і ДТП може статися в будь-якому місці, і без автоцивілки водій ризикує зіткнутися із серйозними фінансовими наслідками.

Ці та інші міфи виникають або через брак інформації або недовіру до страхових компаній, проте розуміння всіх особливостей процесу допомагає водіям захистити себе від несподіваних ризиків та можливих фінансових проблем.

Міфи, пов'язані з електронним способом оформлення страхування

Електронне страхування відповідальності водія (ОСЦПВ) в Україні є відносно новою справою, тому навколо нього також існує безліч міфів та помилок. Розглянемо найпоширеніші.

Багато водіїв вважають, що електронний поліс можна легко підробити або його визнають недійсним під час перевірки співробітники поліції. Це не так. Електронний поліс ОСЦПВ зареєстровано у централізованій базі даних, що робить його надійним та добре захищеним від підробок. Перевірити поліс можна через онлайн-сервіси — сайт МТСБУ (національного регулятора — Моторного (транспортного) страхового бюро) або додаток «Дія».

Існує хибна думка, що електронний поліс обов'язково потрібно роздрукувати, інакше патрульні будуть вважати, що у водія немає страховки. Насправді електронний поліс не вимагає роздруківки. Згідно із законодавством, водій може пред'явити поліс на екрані свого смартфона чи планшету. Поліція може самостійно перевірити достовірність поліса через бази даних МТСБУ.

Деякі водії досі думають, що оформлення електронного поліса надто складне і потребує спеціальних знань чи навичок. Насправді процедура придбання договору онлайн займає лише кілька хвилин. Всі дії можна виконати на сайті, і для цього потрібно лише заповнити форму з даними автомобіля та водія і внести оплату.

Ці міфи виникають через недостатню поінформованість, проте з розвитком технологій та підтримки електронних сервісів страхування стає все більш доступним та зручним.