Мобілізація в Україні: керівники підприємств вручатимуть повістки своїм працівникам
Воєнний стан в Україні подовжили щонайменше до 15 листопада 2023 року. Повістки можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю виданню «Телеграф» розповів, чи існує план для підприємств з мобілізації.
«Нема такого плану. Керівники підприємств, установ ведуть облік військовозобов’язаних і ТЦК доводить їм розпорядження про їхнє оповіщення. Інакше кажучи, вони уповноважені вручати повістки підлеглим. Для зручності можуть навіть надати транспорт, щоб люди організовано й оперативно могли пройти військово-лікарську комісію. Але є такі керівники, які не хочуть виконувати ці розпорядження», - розповів Роман Істомін.
За його словами, в таких випадках законодавством передбачене адміністративне покарання за порушення правил військового обліку. Перший раз за правопорушення на посадових осіб накладається штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн), вдруге — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн)
Майор додав, що сплата штрафу не позбавляє від виконання покладених на людину обов’язків. Штраф — це не підстава далі не виконувати свої обов’язки та порушувати законодавство.
Читайте також:
- Мобілізація 2023: чи можуть призвати одразу кількох членів родини
- Чи прискорюватимуть темпи мобілізації в Україні: що кажуть у Міноборони
- Мобілізація 2023: що не можна робити без військового квитка