На Волині померла породілля: чи була лікарська помилка. Відео
Після того, як у Любомльській лікарні померла багатодітна породілля – її рідні вже 7-ий рік шукають правду. І судять місцеву лікарку. Вагітній стало зле, її привезли в лікарню з кровотечею.
Рідні та слідчі переконані - це була лікарська помилка. Тоді усім районом здавали для Юлії кров, згодом місцеві медики вже покликали на підмогу лікарів з обласного центру, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.
Що могло стати причиною смерті породіллі - халатність лікарки чи травма з розривом селезінки з'ясовує вже апеляційний суд, бо ж місцевий медика виправдав. одразу після смерті жінки. Волинські лікарі на рівні обласного управління охорони здоров'я провели перевірку дій медиків. Ось що розказує представник потерпілих Олексій Куденьчук:
«Лікарі, оцінюючи ту медичну документацію, яка в них була наявна відразу після смерті потерпілої, встановили, що на етапі жіночої консультації мало місце пізнє взяття вагітної на облік. Згідно наказу МОЗ України, обстежена не в повному об'ємі, занижена оцінка ризику на перинатальних ускладненнях. А мала бути у групі високого ризику».
Любомльські медики могли зберегти життя породіллі, але врятували лише малюка, переконані прокурори. Мовляв, у жінки сталось передчасне відшарування плаценти і якби її завчасно направили до обласних медиків, троє діток мали б живу маму.
Кажуть, є висновок головного бюро судово-медичної експертизи. Прокурор розказує, що запис щодо направлення у Луцький пологовий будинок зроблений лікаркою значно пізніше.
«Очевидним це є те, що вживалися протиправні заходи щодо уникнення кримінальної відповідальності, приховування і спотворення доказів», - стверджує Олексій Куденьчук.
Точиться суперечка і щодо розриву селезінки у померлої породіллі. Як чуємо, є спеціаліст, котрий стверджує, що розрив був у два етапи. Мовляв, перший стався ще до того як жінка опинилася на операційному столі. Інші фахівці це заперечують.
Захисник лікарки наголошує, що померла Юлія мала травму, мовляв, вішала куртку і вдарилась животом. Нібито не всі експерти про це повідомили, мовляв, травма могла стати причиною передчасного відшарування плаценти. Захисник лікарки каже, що у породіллі не було патологічного перебігу вагітності, до того ж, мовляв, жінка, очікуючи немовля, їздила на консультації до Луцька. Додає, що спочатку експертиза встановила непрямий причинно-наслідковий зв'язок дій медика та смерті породіллі.
«Я так розумію, адвокати їм пояснили, що нема складу злочину, коли непрямий причинно-наслідковий зв'язок і після того потерпілі почали дотискати слідчого для проведення ще однієї експертизи», - розказав захисник лікарки Андрій Мазалов.
Мовляв, за кошти потерпілих, а мало би бути за рахунок бюджету.
«Ця підстава і викликає сумнів у цій експертизі, якій після непрямого причинно-наслідкового зв'язку проводили практично ті ж самі експерти. Вони після оплати потерпілим особистих коштів на рахунок цієї установи, зазначають вже, що є прямі причини наслідковий зв'язок», - додав Андрій Мазалов.
Сама лікарка поки що смерть породіллі ніяк не коментує.
Читайте також:
- На Волині двох сестер ув'язнили на 5 років за вбивство новонародженої дитини
- 19-річна жителька Волині уникла покарання за заморення голодом двомісячної доньки
- У Тернополі помер дворічний хлопчик, якому лікували зуби під наркозом