Не тільки військкомат: хто може вручати повістки військовозобов'язаним українцям
Повноваження вручати повістки військовозобов'язаним українцям мають не тільки представники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Як розповіла речниця Черкаського територіального центра комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Аліна Кривошея в інтерв’ю Суспільному, є ще кілька категорій посадовців, які мають повноваження вручити повістки чоловікам від 18 до 60 років.
«Повістку може вручити не тільки посадова особа ТЦК та СП, а й органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти», - пояснила вона.
Оскільки законодавчо не регламентовано, де саме представники ТЦК та СП мають вручати повістки, їх можуть видати як за місцем проживання, так і на вулиці чи робочому місці.
Виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років заборонили після того, як РФ 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення на нашу територію. Через це багато чоловіків шукають різноманітні лазівки, щоб все таки покинути країну. У цьому нерідко чоловікам допомагають чиновники.
Голова фракції «Слуга народу» Давід Арахамія заявив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації.
Утім, адвокат Володимир Пищида заявив, що "екстрадиція ухилянтів" не відбудеться, попри гучні заяви української влади. Представники іноземних урядів заявляють про відмову. Це не означає, що вони не хочуть цього робити через якісь власні погляди на ситуацію.
Читайте також:
- Вибору немає: що відомо про посилення мобілізації в Україні
- Мобілізація 2023: чи можуть призвати людину, яка доглядає за особою з інвалідністю
- В Україні чоловікам почали надсилати «повістки» по СМС: чи можна їх ігнорувати