Оцінки у смартфоні: скільки шкіл на Волині використовують електронні журнали
Електронними відповідниками паперових журналів та щоденників на Волині наразі користуються у 133 навчальних закладах - це майже удвічі більше, ніж торік. Версії баз даних у телефоні ще не повністю замінили звичний варіант, тому школи паралельно ведуть як електронний, так і друкований формат.
Про це у коментарі виданню ВСН розповіла заступниця начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Тетяна Соломіна.
«Як правило, журнали заводиться на початок навчального року і наразі вони запроваджені у 133 навчальних закладах, проте паралельно вчителі працюють із паперовою версією.
Взагалі він розглядається, як фінансовий документ, і будь-яка перевірка, що стосується використання коштів в освітній субвенції, обов'язково пов'язана з тим, де зафіксовані кількість годин, проведених вчителем, тема уроку, присутність учня на уроці тощо», - сказала вона.
За словами Тетяни Соломіної, коли приходить будь-яка перевірка, включаючи контрольно-ревізійні управління, то потребує все ж таки паперову версію - її можна роздрукувати з електронного формату, але є багато закладів, які ведуть облік годин паралельно, тому що той момент верифікації дуже важливий. В управлінні ж очікують того моменту, коли вони стануть рівнозначними.
Минулого року з електронними журналами і щоденниками працювали всього у 77 школах.
«Ми за електронні журнали та щоденники, тому що в період завершення минулого навчального року, нас вони дуже виручили. Потрібно було відновлювати дітям документи, приналежність до певного класу, і завдяки електронним системам, в яких працюємо, нам це було зробити набагато простіше», - зазначила Соломіна.
Посадовиця повідомила, що вчителі особисто визначають, використовувати чи не використовувати електронні бази у своїй роботі. Вона сказала, що не варто забувати про технічні можливості: електронний журнал потребує все ж таки необхідного ресурсу для його ведення.
Фото - ілюстративне