«Прийшли робити наше місто чистим»: у Луцьку відбулася весняна толока
У Луцькій громаді небайдужі містями спільно із місцевою владою, громадськими організаціями й навчальними закладами очистили від сміття 41 локацію. В основному це водоохоронні та прибережні захисні смуги річок, а також - парки і сквери.
Екологічна толока «Весна НаДії», у рамках якої від сміття очищали ділянки на території громади, відбулася у п'ятницю, 5 травня.
Як розповіла у коментарі виданню ВСН начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак, прибирання громади здійснюється у 41 локації: у переддень кількість таких місць дорівнювала 40, проте у день толоки до ініціативи вирішила доєднатися ще одна громадська організація.
«Думаю, буде до двох тисяч людей. На одній локації буде працювати колектив міської ради із підрозділами. До толоки залучені навчальні заклади: університети, коледжі, училища. Комунальні заклади прибиратимуть прилеглі до них території.
41 локація - це території, які не охоплені постійним прибиранням комунальних служб, тому зрозуміло, що накопичується сміття на берегах річок: і від мешканців, які тут відпочивають, і десь вітер переносить. Тому природа нас благає про допомогу, яку ми сьогодні хочемо надати, - поприбирати побутове сміття», - пояснює вона.
Крім цього, Оксана Лисак зауважує, що сміття, від якого очистять ділянки Луцька, частково сортуватиметься. В обов'язковому порядку забиратимуть шприци, каже посадовиця, а молодіжні організації знають спеціальні методики поводження з ними. У коробки збиратимуть те, що придатне для подальшої переробки, зокрема скло.
Одна з локацій уздовж річки Сапалаївки пролягає від вулиці Сергія Тимошенка до вулиці Шопена. По один бік мосту «причепурюють» місто працівники центру зайнятості, по інший - центру «Спорт для всіх».
«Ми також доєдналися сьогодні до толоки. Вийшли і фахівці Луцької філії Волинського обласного центру зайнятість, і безробітні особи. Разом - 17. Нас забезпечили поліетиленовими мішками, рукавичками. З гарним настроєм прийшли робити наше місто чистим», - розповідає фахівчиня служби зайнятості Юлія Харічкова.
Опісля розповідає, що роботи виконали швидко, бо не було багато сміття. Працівники центру зайнятості й шукачі роботи, за словами Юлії, кажуть, що й щотижня такі толоки можна організовувати, щоб місто було чистим.
Поряд з ними працювали і представники центру «Спорт для всіх». Кажуть, що залучаються до такої ініціативи не вперше - такі заходи підтримують завжди.
«Половина наших працюють там, де «Дубки», а частина - тут, бо неподалік наше приміщення, осередок комунального закладу, де займаються грою в шахи і шашки. Працівники доєдналися, якраз до обіду встигнемо, сьогодні пощастило з погодою. Взагалі наше кредо «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять», але якщо є люди, які в першу чергу не поважають себе, то ми долучаємося, щоб вони побачили і ніколи більше не смітили», - ділиться з нами заступниця директора КЗ «Луцький МЦФЗН Спорт для всіх» Оксана Ящук.
Вона розповідає, що переважно трапляються пластикові і скляні пляшки, різні ганчірки та жерстяні банки - шприци та голки, на щастя, не траплялися.
Оксана Ящук зауважує, що цьогоріч ділянка чистіша, ніж минулого року. Розповідає: взяли із собою багато пакетів, але здивувалися, що сміття мало.
Читайте також:
- Дощ не став на заваді: волиняни прибрали від сміття заплаву річки Стир в Чебенях
- Гори сміття та суцільні зарослі: на кладовищі біля Луцька побільшало занедбаних могил
- «Сміттєва зозуля»: у Луцьку муніципали оштрафували жінку, яка викидала гілля