Рада визнала депортованими громадян України, яких під час операції "Вісла" примусово переселили з Польщі

Рада ухвалила закон щодо визнання депортованими громадян України, які в рамках операції "Вісла", були примусово переселені з території Польської Народної Республіки, їм передбачена компенсація.
Про це повідомила народний депутат України Євгенія Кравчук у Facebook.
Вона зазначає, що за ухвалення в цілому законопроєкту з реєстраційним номером 2038 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки, проголосувало 284 народних депутата України.
При цьому зазначила, що тоді було примусово переселено близько 750 тисяч людей. При цьому вона показало фото її дідуся Антона і бабусі Марії Худзіків, яких в 1945 році примусово переселили із рідного села під Перемишлем на Тернопільщину.
Вона наголосила, що сьогодні нарешті український парламент визнав це переселення депортацією.
"Нагадаю, що у 1944-1951 роках відбулася примусова депортація українців з території Польщі в рамках операції "Вісла", а також інших переселень, які відбувалися на основі двосторонніх угод між СРСР та Польщею", - написала Кравчук.
За її словами, по суті, це засудження дій тогочасного комуністичного режиму, а переселення, яке мало бути добровільним, перетворилося на примусову депортацію, репресії, втрату домівок, а для декого життя.
Кравчук повідомила, що закон передбачає:
- надання переселеним особам статусу депортованих;
- компенсація шкоди, заподіяної депортацією, зокрема, у вигляді одноразової грошової допомоги допомоги (розмір, порядок і умови визначатимуться урядом);
- у разі смерті такої особи (депортованої) - цю допомогу виплатять спадкоємцям-дружині/чоловіку, або дітям.
Читайте також:
- В Україні є понад 145 тисяч військових пенсіонерів призовного віку, які не служать у війську
- Зеленський заявив, що в Україні оновлять низку ключових соцвиплат
- На Волині затримали двох чоловіків, які намагалися нелегально перейти кордон