Що варто знати волинянам, щоб вберегтися у воєнний час: поради спецслужб та інших структур

Куди телефонувати в разі "чепе"
На Волині працює Координаційний центр (https://t.me/koordynacijnyj_centr_Volyni) на період дії воєнного стану, з колцентром для оперативної комунікації. Він працює щоденно з 8.00 до 20.00 (крім періодів оголошення тривоги). За номерами "гарячої лінії" (068 233 46 08, 096 881 80 91) ви можете повідомити про нагальні проблеми життєдіяльності, та життєзабезпечення області на період воєнного стану.
Диспетчери колцентру приймають інформацію, прохання, повідомлення, потреби, та передають їх відповідальним особам для вирішення. Проте, не вимагайте від диспетчера негайної відповіді.
Також запроваджено окрему цілодобову "гарячу лінію" для вимушено евакуйованих осіб: 066 657 09 15; (0332) 778 211.
"Звертайтеся, якщо ви потребуєте поселення внаслідок термінової евакуації. Вам потрібно повідомте своє місцезнаходження та кількість осіб, що потребують поселення. Координатори спрямують вас до найближчого місця поселення та повідомлять про подальші дії", - зазначають в координаційному центрі.
Також у Луцьку, спільно із волонтерами, силовиками та військовими, запустили єдиний комунікаційний центр. Мета його роботи - скомунікувати усі активні волонтерські, силові та владні структури у місті для обміну інформацією та злагодженої роботи на захист нашої громади, регіону та країни.
"Прошу усі існуючі ініціативи, які зараз активно займаються допомогою армії, переселенцям, теробороні та іншим повідомити про свою діяльність центр, аби ми могли скоординовувати вас і допомагати співпрацювати. Телефонуйте за номерами телефонів: +380689957756, +380506366043. Сторінка центру у Facebook", - повідомляє Луцький міський голова Ігор Поліщук.
Режим
Також на території Волинської області запроваджена комендантська година, яка забороняє перебування на вулицях, та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень громадян з 22 вечора до 7 ранку.
У встановлені години потрібно залишатися вдома, а якщо пролунають сирени – спуститися в укриття. Громадський транспорт у цей період не працює, громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу, для пересування населеним пунктом.
Комендантський патруль має право затримати людину і перевірити документи, аби з'ясувати, чи може вона перебувати на вулиці в цей час. У разі необхідності правоохоронці можуть проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян. Якщо особа чинить опір, комендантські патрулі можуть застосувати фізичну силу або спецзасоби.
Дозволяється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях без виданих перепусток співробітникам Збройних Сил, Держспецтрансслужби, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Національної поліції, СБУ, ДФС, ДМС, ДСНС, які залучаються до здійснення заходів під час запровадження комендантської години, транспортним засобам спеціалізованого призначення, які виконують невідкладне службове завдання, за умови ввімкнення спеціальних світлових сигнальних пристроїв.
За наявності перепустки переміщатися на вулицях можуть люди, які задіяні в критичній інфраструктурі, співробітники військової адміністрації; та інші, яким за рішенням коменданта видано перепустки. Всім решта перебувати на вулиці можна лише в екстрених випадках, наприклад, за потреби доїзду до медичного закладу, при тому необхідно мати документ, що посвідчує особу, та обґрунтувати причину порушення.
Контрольно-пропускні пункти
Також на в'їздах та виїздах в населені пункти області встановлені блокпости.

Рекомендації
Подаємо перелік рекомендацій від спецслужб для українців у воєнний час.







Не панікуйте, зберігайте спокій! Ретельно перевіряйте усю інформацію, адже ворог запускає багато фейків, аби дезінформувати українців.
Ми обов’язково переможемо! Ми на своїй землі!
Слава Україні! 🇺🇦 #stoprussia