Ситуація з укриттями в Луцьку: скільки не працює, хто відповідальний і куди скаржитись

Ситуація з укриттями в Луцьку: скільки не працює, хто відповідальний і куди скаржитись

Після останніх атак росіян тема доступності укриттів у Луцьку знову набрала особливої ваги: люди скаржаться на зачинені сховища під час тривоги, а ДСНС перевіряє об’єкти та фіксує порушення.

Про це Волинським Новинам розповів речник ДСНС у Волинській області Володимир Нестеров.

У Луцькій громаді є 768 захисних споруд. Це і сховища, і найпростіші укриття, і споруди подвійного призначення (які можна використовувати і для основних господарських потреб, і для захисту населення у разі надзвичайних ситуацій). За словами речника, наразі лише десять з них визнано неготовими до використання через технічні чи організаційні недоліки. До відповідальних осіб уже застосували адміністративні стягнення, а недоліки мають усунути впродовж двох місяців.

«Щороку ми проводимо комплексну перевірку всіх захисних споруд. Оглядаємо протипожежні засоби, освітлення, місця для сидіння, воду, медикаменти. Також перевіряємо, чи можна безперешкодно потрапити в укриття у будь-який час доби», – пояснює Володимир Нестеров.

Однак проблем залишається чимало. Деякі укриття підтоплює, в інших немає лавок чи хоча б базового освітлення. Частина приміщень досі без балансоутримувача, тому за їх стан фактично ніхто не відповідає. З початку року мешканці міста подали 39 скарг на зачинені сховища – це більше, ніж за весь 2024 рік.

«Якщо укриття зачинене, громадяни мають право звертатися на номер 102. Поліція може застосувати адміністративний вплив на керівників об’єктів, які не забезпечили доступ», – додає речник ДСНС.

За законом, відповідають за стан і доступність захисних споруд керівники підприємств або балансоутримувачі – ЖЕКи, ОСББ, заклади освіти. У дитсадках укриття відчиняють лише в позаурочний час – коли немає навчального процесу.

Фінансування ремонтів укриттів передбачено Програмою розвитку цивільного захисту громади на 2021-2025 роки. У 2025 році на ці роботи заклали три мільйони гривень. Станом на 24 червня вже використано майже 370 тисяч. З бюджету Луцької громади цьогоріч виділили 982 тисячі гривень.

Куди звертатися, якщо укриття зачинене:

  • до поліції – 102;
  • до ДСНС – 101;
  • до відділу з питань надзвичайних ситуацій Луцькради: +380 332 77 00 87;
  • до контакт-центру «15-80»: 0 800 40 80 15;
  • або на електронну скриньку: [email protected].

Знайти найближче укриття можна на інтерактивній карті захисних споруд Волині – вона працює в реальному часі.

Читайте також:

Можливо зацікавить