Сортування сміття у Луцьку: які відходи здають найчастіше та полігон у Брищі
![Лучани активніше сортують відходи, але сміттєзвалище Брище досі переповнене](https://vsn.ua/storage/news/rPOJ789pUcL9ON3lE8SljCvl3aLb8KRc3K2CcwFG.png)
Лучани дедалі активніше сортують сміття. Від початку 2024 року кількість відвідувань Центрів управління відходами у місті зросла більш ніж у три рази — з 223 у січні до 681 у грудні. Такі дані наводять представники ініціативи «Чистий Луцьк» і наголошують: зростання свідчить про підвищення екологічної свідомості містян.
Втім, проблеми залишаються: не всі відходи охоче здають на переробку, а головне міське сміттєзвалище в Брищі все ще переповнене.
Журналісти ВСН дізналися, що сортують найчастіше, а які матеріали залишаються поза увагою.
Рівень сортування серед лучан: що кажуть у «Чистий Луцьк»
Представники ініціативи «Чистий Луцьк» відзначають, що кількість людей, які долучаються до сортування сміття, стабільно зростає. Від початку 2024 року кількість відвідувань Центрів управління відходами зросла більш ніж у три рази — з 223 у січні до 681 у грудні.
«Це свідчить про небайдужість лучан, їхню відповідальність і щире бажання зробити наше місто чистішим та екологічно свідомішим.
Ми не можемо оцінити рівень сортування, але постійне зростання кількості людей, які долучаються, показує бажання змінюватися», — коментують у «Чистий Луцьк».
Основні виклики у сортуванні
Попри позитивну тенденцію, Луцьк усе ще стикається із низкою викликів. Найголовніше — це розуміння важливості сортування серед населення та проведення навчальних кампаній.
«Інфраструктури, можливо, й не вистачає, але Луцьк — одне з небагатьох міст України, яке може похизуватися трьома станціями сортування. А цього року ми плануємо відкрити ще дві», — зазначають у «Чистий Луцьк».
Для мешканців це створює додаткові можливості: будь-хто може принести відсортовані відходи на станцію, яка працює щодня з 7:00 до 20:00.
Що сортують найчастіше, а що ігнорують?
Серед матеріалів, які найактивніше здають на станціях сортування, лідирують скло, папір, ПЕТ-пляшки та металеві вироби. Водночас біовідходи та органіку лучани поки ігнорують, що є однією з причин недостатнього розвитку компостування в місті.
Сміттєзвалище Брище: головна проблема Луцька
Сортування відходів має безпосередній вплив на зменшення обсягів сміття, яке потрапляє на полігон села Брище — головне сміттєзвалище Волинської області. Нині цей полігон переповнений, що становить загрозу для екології регіону. Саме тому сортування та переробка сміття є важливими етапами у вирішенні цієї проблеми.
Як долучитися до ініціативи?
«Наші станції сортування відкриті завжди для фізичних осіб. Будь-хто може долучитися до цього процесу, просто принісши відсортовані відходи на станцію», — зазначають у «Чистий Луцьк».
Кожен мешканець може зробити свій внесок у чистоту Луцька та підтримати ініціативу, яка вже приносить відчутні результати.
Авторка: Анастасія Кулюк
Читайте також:
- Зросли на майже 20%: чому в Україні змінилися тарифи на комуналку
- У Луцькій міськраді організують «Зелений офіс»