Чарівна історія на сцені: у Луцьку ожила казка про Лілею

Чарівна історія на сцені: у Луцьку ожила казка про Лілею

У Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка показали дитячу виставу «Казковий день Лілеї». Це одна з 12 вистав для дітей, які є в репертуарі театру.

«Казковий день Лілеї» - інтерактивна вистава, що порушує важливі питання самовираження та сімейних стосунків. У центрі сюжету – історія Лілеї, яка стикається з тиском з боку родини та шукає власний шлях. Постановка сповнена музики, танців і безпосередньої взаємодії з глядачами.

Багато волинян прийшли на виставу цілими сім’ями. Після третього дзвінка завіса піднялася, і глядачі опинилися в казковому світі разом із героями вистави.

Актори активно взаємодіяли з дітьми: запрошували їх танцювати, співати та вивчати невеликі вірші. Спецефекти та яскраві костюми додавали виставі видовищності, а музичний супровід робив її ще більш динамічною.

Чарівна історія на сцені: у Луцьку ожила казка про Лілею

«Вистава дійсно цікава, реалізована якісно. Театр розвиває уяву, тому ми стараємося водити дитину хоча б раз на місяць», - розповів Петро, який прийшов на виставу разом із сином.

Чарівна історія на сцені: у Луцьку ожила казка про Лілею

«Ми любимо ходити в театр. Драматичний театр показує дуже класні вистави для дітей, це хороший варіант провести вихідні з користю», - коментує Ольга, що привела доньку.

Чарівна історія на сцені: у Луцьку ожила казка про Лілею

«Прийшли в театр цілою родиною: бабуся, діти, онуки. Дуже сподобались спецефекти і запальні музичні хіти, які дуже до вподоби дітям», — розповідають Катерина та Іванна.

Виконавець ролі Лева Алекса Владислав Маціюк розповів ВСН, що діти щиро вірять і приймають усе побачене за чисту монету, часто не розуміючи межі між театром і реальним життям.

«Діти у цій виставі сприймають музику, танці і жарти, які додали актори в ході роботи над роллю. Дітям подобається весела і невимушена, легка, без особливого розумового навантаження атмосфера вистави. Прийшли і відпочили, потанцювали.

Театр - це інша грань людини. Театр - це дотик до чогось підсвідомого. Кожна людина живе у своїх стінах і стелі, так от, прийшовши в театр глядач пробиває стелю над собою, розширює свої рамки. Дітей потрібно приводити в театр, щоб вони могли відпочивати, веселитись, і насичуватися ідеями. Якщо по-простому, дітей потрібно водити в театр, тому що вони заслуговують на дитинство, і театр в умовах повномасштабної війни дає їм це».

Анастасія Миронюк, яка зіграла Лілею, зазначила, що головна ідея цієї вистави - дружба і підтримка, адже завдяки цьому Лілея змінюється. Вона виходить зі своєї асоціальної замкнутої бульбашки, стає сміливішою, у неї зʼявляється віра у себе і підвищується самооцінка.

«А в наш час підтримка, дружба, людяність - те без чого не обійтися. За моїми спостереженнями дітки завжди активні коли треба танцювати чи повторювати рухи за персонажами. А коли закінчується вистава, вони вибігають на сцену, обійматися з улюбленими персонажами і я завжди питаю: чи сподобалася їм вистава. Кажуть, що так».

Також діти зазвичай дарують солодощі акторам. Одного разу Анастасія отримала в подарунок малюнок.

«Це було надзвичайно приємно, бо дитинка старалася і своїми ручками те все малювала. Але обійми з дітьми - це найцінніше, певно, це і є оцінка цій виставі, бо діти дуже щирі і просто так не будуть обійматися. Чим більше обіймів - тим більше і подобається вистава».

Анастасія вважає, що дітей дуже важливо водити в театр, та й дорослим теж не завадило б. Тому що це розвиває емпатію і співпереживання, викликає безліч емоцій, виховує смаки, надихає на щось, розвиває уяву.

Чарівна історія на сцені: у Луцьку ожила казка про Лілею

Після вистави актори провели розіграш подарунків серед усіх глядачів. Серед призів були 4 абонементи в театр та м’яка іграшка від партнерів театру. Подібні розіграші відбуваються після кожної суботньої та недільної дитячої вистави.

З репертуаром дитячих вистав Волинського обласного музично-драматичного театру можна ознайомитися за посиланням: teatr.volyn.ua

Фото: Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка

Автор матеріалу: Тарас Панчелюга

Читайте також:

Можливо зацікавить