У Луцькому районі масово вирубують дерева: місцева влада каже, що законно

У Луцькому районі масово вирубують дерева: місцева влада каже, що законно

На Волині вирубують молодий ліс. Замість заліснених галявин біля села Омельне, що належать Ківерцівській громаді Луцького району, – тепер пустка. Вирізати дерева там почали ще минулоріч і за цей час зрізали й вивезли значну кількість деревини, що неабияк збентежило місцевих мешканців. 

Однак вплинути на ситуацію ті не можуть, оскільки за документами землі мають сільськогосподарське призначення. Тож і місцева влада не реагує, а каже, що від вирубування є користь, - йдеться у сюжеті 12 каналу.

Ярослав Бугайчук, раніше лісничий, а тепер боєць 100-Ї бригади каже, що дерева почали різати ще минулоріч, але хто за цим стоїть невідомо. А тому, що ніхто не зважає на нищення лісу пояснення є - дерева, від яких залишилися одні пеньки, - самосіви. Взимку у селі деревину вивозили фурами, в березні картина лякає. Територія Цуманської пущі поряд - недоторканна. І таких масивів біля села  Омельне кілька, місцева влада лише розводить руками. Мовляв, усе законно, тож місцеві звернулися до депутатів райради, а ті - до правоохоронних органів. 

Вирубку, кажуть, треба припинити, бо ці дерева хоч і не зареєстровані як лісовий масив, але могли б принести користь громаді. А скільки вигоди отримують ті, хто зрубують дерева - ці ділянки, як зазначає староста села Омельне Василь Зінчук, належать Ківерцівській громаді. Щоправда зараз вони перебувають в оренді. Та чи мають право орендарі вирубувати дерева і тим більше використовувати зрубане у власних цілях?

Дерева, що там росли, ніде не обліковувалися, тож скільки вирубано та вивезено - невідомо. Як каже Василь Зінчук, орендар навіть вирубаним ділиться. За словами старости, деревину привозили до приміщення школи, садочки, церкви переселенцям та й у інші села. Та підтвердити відповідними документами це не може, бо деревина не обліковується. 

«Нам корисніше отримувати 10 тисяч гривень в місяць від оренди, ніж чекати багато років. Завдяки цим грошам є дороги в селі, бруківка біля клубу, функціонує школа, садочок завдяки цій оренді землі», - стверджує Василь Зінчук. 

Щоправда місцеві активісти кажуть, що на бруківці біля клубу все й скінчилося. Голова громади Олександр Ковальчук особисто спілкуватися на цю тему не захотів. 

Як дізналися журналісти, орендарем є ТОВ «Алекмір». Ця фірма займається вирощуванням зернових культур, тож саме й вони, ймовірно, ростимуть тут замість дерев. А деревина, яка вирубується, потім використовується як нелегальна - не вноситься в загальну електронну базу і не маркується. Громада могла б перевести землі із сільськогосподарського призначення у держлісфонд, однак, цього не роблять.

Читайте також:

Можливо зацікавить