У WWF-Україна розповіли, навіщо потрібен «закон про дрова»

У WWF-Україна розповіли, навіщо потрібен «закон про дрова»

Частка самозаготівлі та нелегальних рубок в Україні сягає 50–70% від загального обсягу деревної біомаси, тому закон «про дрова» покликаний посилити боротьбу з тіньовим ринком.

Про це йдеться у дослідженні Всесвітнього фонду природи WWF-Україна, передає «Еспресо.Захід»

«Попри резонанс суспільства щодо законопроєкту № 9665, WWF-Україна вважає, що Україна має посилити боротьбу з незаконною заготівлею та обігом деревини. Всесвітній фонд природи WWF-Україна закликає не випускати з фокуса уваги проблеми, що були висвітлені у цьому законопроєкті, й продовжити системну нормотворчу роботу у сфері боротьби із незаконною лісозаготівлею та обігом деревини», – повідомляють у WWF-Україна.

За даними дослідження WWF-Україна, частка самозаготівлі або нелегальних рубок складає 50–70% від усієї заготівлі деревної біомаси зокрема дров та іншої деревини, і законопроєкт 9665 був покликаний посилити боротьбу з тіньовим ринком деревини в Україні.  

Закон «про дрова» передусім має ставити вимоги до продавців деревини, а не споживачів, – експерт

В організації зазначають, що найбільш обговорюваною стала пропозиція ввести нові статті у Кодекс про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодекс України, які передбачали б відповідальність саме за незаконне перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини.

«Не варто забувати, що дрова у господарстві — це остання сходинка у ланцюгу постачання деревини. А зловживання з метою продажу чи подальшого використання деревини часто мають місце ще на етапі самої рубки. Тому дане нововведення, передусім було покликане унеможливити збут та транспортування незаконно заготовленої деревини, і мало б ставити вимоги в першу чергу саме до продавців деревини (які мають мати документальне підтвердження про походження свого товару) — а не до споживачів, які мають право купляти дрова в добросовісних продавців, що мають необхідні документи, – каже керівник напряму «Ліси» WWF-Україна Михайло Богомаз.

Крім того, Україна перебуває в переговорному процесі щодо вступу до Європейського Союзу, який має дуже чіткі та суворі правила щодо боротьби із незаконною заготівлею та обігом деревини. Боротьба з незаконною лісозаготівлею через заборону першого розміщення на внутрішньому ринку незаконно заготовленої деревини або продукції, отриманої з такої деревини є одним із зобов'язань передбачених європейським законодавством.  

«WWF-Україна закликає громадян України підтримати законний ринок деревної біомаси, та купувати дрова лише встановленого та документально підтвердженого походження, щоб запобігти деградації та знищенню українських лісів», – закликають в організації.

Читайте також:

Можливо зацікавить