Затримали працівники ТЦК: коли слід звертатися до адвоката

ТЦК затримання

Військовозобов’язаним бажано звертатися до юристів перед затриманням та примусовим доставленням до ТЦК.

Про це у коментарі журналістам ВСН розповів луцький адвокат Тарас Манькут. За його словами, кожна ситуація індивідуальна і дати якусь універсальну пораду складно, але до адвоката слід звертатися тоді, коли порушуються ваші права. А для цього їх потрібно знати, причому не лише права, а й обов’язки.

«Тому раджу військовозобов'язаним звертатися до юристів перед тим, як їх затримали та примусово доставили до ТЦК та СП», - каже адвокат.

Як акцентував Тарас Манькут, примусове доставлення до ТЦК є законним, якщо громадянин вчинив адміністративне правопорушення, а саме порушив правила військового обліку, і відмовився отримати повістку, або добровільно прослідувати до ТЦК та СП.

В такому випадку поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК та СП на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«На практиці ж затримання військовозобов'язаних чоловіків часто відбувається з порушенням чинного законодавства: не уповноваженими на те особами, без законних підстав, або без складання протоколу про адміністративне затримання.

Трапляються також випадки, коли затримують військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку від призову на військову службу, або заброньовані за певним підприємством, установою, чи організацією. В такому випадку до юриста слід звернутися безпосередньо під час процедури затримання, а ще краще до такого затримання, аби проконсультуватися щодо свого правового статусу та подальших дій», - каже Тарас Манькут.

Як підкреслив адвокат, запізно звертатися до юристів тоді, коли затриманий військовозобов’язаний пройшов ВЛК і вже мобілізований.  

Читайте також:

Можливо зацікавить