Який обрати фільтр для води: проточний або зворотного осмосу?
Вибір фільтра для очищення питної води залежить від багатьох факторів. Це ступінь і тип забруднення рідини, а також можливості встановлення. Одними з найпопулярніших варіантів є фільтри для води зворотного осмосу або проточні модифікації. Оцінити асортимент та характеристики таких систем ви можете на сайті інтернет-магазину FILTER.UA. Ми ж розповімо про особливості кожного з типів.
Переваги та особливості проточних фільтрів
Проточні модифікації пропонують кілька ступенів очищення води — число залежить від кількості колб у системі. Це можуть бути моделі настільної установки, також більш популярні фільтри під мийку. Найчастіше набір включає апарати для грубої фільтрації, яка усуває великі домішки, тонкого очищення й видалення бактерій, хлору та інших сполук, а також колби для покращення смаку та запаху рідини. Переваги проточних моделей полягають у таких моментах:
- компактні габарити;
- моментальне очищення завдяки проходженню води через фільтрувальні елементи під високим тиском;
- простота монтажу та підключення;
- розумна ціна.
Також до переваг проточних модифікацій уналежнюють універсальність та можливість набору різних фільтрів вузькоспрямованого очищення.
Переваги та особливості систем зворотного осмосу
Конструкція систем зворотного осмосу включає кілька колб з очищувальними елементами у вигляді мембран. При цьому такий фільтр очищає воду не вибірково, а повністю видаляє всі елементи, навіть корисні домішки. В результаті виходить «обнулена» рідина без запаху та смаку. Серед плюсів зворотного осмосу:
- стовідсоткове очищення;
- відсутність потреби в кип’ятінні;
- оптимальне пом’якшення, що забезпечує максимальний захист побутових приладів.
Для збагачення рідини використовується мінералізатор, який також є частиною системи зворотного осмосу. З недоліків відзначають значні габарити фільтра, оскільки він доповнюється накопичувальним баком, у якому тримається очищена вода. Хоча такий недолік може стати перевагою в разі тимчасового відключення водопостачання.
Під час вибору одного з варіантів звертайте увагу на рівень забруднення рідини, наявність вільного місця й бюджет. Для сильно забрудненої води знадобиться зворотний осмос. Якщо ситуація не є критичною, можна обійтися якісною проточною системою.