Як робиться мамографія, якщо маленькі груди?

Як робиться мамографія, якщо маленькі груди?

Мамографія - одне з найважливіших досліджень для здоров'я молочних залоз.

Рентгенівське обстеження визнане “золотим стандартом” для виявлення раку грудей навіть на безсимптомних стадіях. Для кожної жінки піклування про себе обов'язково включає проходження мамографії у рамках скринінгу за графіком, який визначає мамолог.

Детальніше про процедуру мамографії можна дізнатися за посиланням: mammologycenter.com.ua/uk/service/mamografiya/.

Однак жінки з маленьким розміром грудей хвилюються, що у їх випадку зробити мамографію неможливо. Чи існує дійсно така перешкода для діагностики?

Маленькі груди - не привід відмовлятися від мамографії

Мамографію може пройти кожна жінка, навіть з невеликим розміром молочних залоз. До речі, чоловікам також іноді призначається це дослідження, незважаючи на їх анатомічні особливості.

Під час цієї процедури груди затискаються між пластиками мамографа. Лікарі медичних центрів, у яких обслуговуються тисячі пацієнток, мають великий досвід правильної підготовки до виконання дослідження, тому навіть з 1 розміром грудей жінка без проблем зможе обстежитися.

У сучасних клініках використовуються нові мамографи, з покращеною конструкцією. Зокрема, вони налаштовуються під розмір молочних залоз, щоб максимально охопити всі їх тканини та відобразити на рентгенографічному знімку.

Чи можлива альтернатива мамографії?

Пацієнткам у віці до 35-40 років для обстеження найчастіше використовують УЗД молочних залоз. У цей період життя у грудях більший вміст залозистої тканини, ніж жирової, і ультразвукові хвилі краще проходять крізь неї, завдяки чому легше виявити захворювання. Хоча при підозрілих симптомах мамографія теж може проводитися - ці процедури по-різному перевіряють структуру молочних залоз.

Після 35-40 років починаються щорічні скринінгові (профілактичні) обстеження грудей, тому що у цей час ризик появи раку молочних залоз збільшується. У деяких жінок залозиста тканина все ще продовжує переважати над жировою, тоді у результатах мамографії буде зазначено, що у пацієнтки висока мамографічна щільність грудей (що, до речі, не залежить від їх розміру). У такому разі потрібно продовжувати обстежувати молочні залози за допомогою УЗД.

Найголовніше - вчасно звертатися до мамолога при підозрілих симптомах і не забувати про профілактичні перевірки молочних залоз. Лікар обере найкращий метод діагностики, який буде інформативним у кожному випадку індивідуально.

Можливо зацікавить