Законопроєкт про мобілізацію можуть розглянути вже завтра: які норми залишилися
Вже 10 квітня комітет з національної безпеки та оборони підготував текст мобілізаційного законопроєкту до другого читання. Його розгляд може розпочатися у Раді. За поданням Кабміну з тексту законопроєкту повністю прибрали розділ про терміни служби.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко
Нардеп зазначив, що у новому варіанті закону не передбачена демобілізації після 36 місяців служби, навіть за рішенням Ставки. Також в законопроєкт не включили норму про ротацію військовослужбовців.
Олексій Гончаренко перелічив основні положення, які Комітет національної безпеки та оборони залишив в остаточному варіанті проєкту закону про мобілізацію:
- право на демобілізацію мають особи з інвалідністю та звільнені з полону;
- обмежено придатні військовозобов'язані повинні пройти повторну ВЛК протягом 12 місяців;
- військовозобов'язані, яким встановлено II або III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (крім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби;
- військовослужбовці, які уклали перший контракт, мають право на компенсацію 50% першого внеску за іпотечним кредитом;
- всім військовослужбовцям планують виплачувати щомісячну надбавку 10 тисяч гривень за особливості проходження служби;
- за участь у бойових діях «на нулі» та виконання завдань контрнаступу військовослужбовцям виплачуватимуть щомісячно по 70 тисяч гривень;
- для чоловіків віком від 18 до 60 років без військово-облікових документів обмежать надання консульських послуг;
- на вимогу ТЦК, чоловікам, які не оновлюють військово-обліково дані та ухиляються від мобілізації, зможуть обмежувати право на керування транспортними засобами.
Народний депутат нагадав, що закон набуває чинності через місяць після прийняття його у Верховній Раді та підписання його президентом. Цей час надається для того, щоб уряд міг підготувати всі нормативні документи для реалізації закону.
Читайте також: