#екологія

Понад 45 мільйонів гривень збитків: у громаді на Волині викрили незаконний видобуток піску

Понад 45 мільйонів гривень збитків: у громаді на Волині викрили незаконний видобуток піску

На території Камінь-Каширської громади екологи виявили масштабний незаконний видобуток піщаної суміші. Зафіксовано самовільний забір понад 41 тисячі кубометрів піску, а збитки, завдані довкіллю, попередньо оцінили у понад 45,6 мільйона гривень. Матеріали перевірки готують для передачі до поліції з метою встановлення та притягнення винних осіб до відповідальності.

Незаконна вирубка дерев на Волині: збитки перевищили 1,3 мільйона гривень

Незаконна вирубка дерев на Волині: збитки перевищили 1,3 мільйона гривень

На території Сериховичівської громади Ковельського району зафіксовано масштабну незаконну порубку дерев, унаслідок якої довкіллю завдано збитків на понад 1,3 млн гривень. Встановлено факт знищення 75 дерев різних порід за межами села Комарове.

На Волині спалахнуло торфовище: рятувальники локалізували масштабну пожежу

На Волині спалахнуло торфовище: рятувальники локалізували масштабну пожежу

У Любешівській громаді триває ліквідація пожежі на торфовищі в урочищі «Козлове». За попередніми даними, загоряння могло виникнути через необережні дії людей.

На Волині виявили незаконну порубку дерев на понад 220 тисяч гривень

На Волині виявили незаконну порубку дерев на понад 220 тисяч гривень

У Голобській громаді на Волині екологи виявили факт незаконної порубки дерев. Збитки, завдані навколишньому природному середовищу, оцінили у понад 224 тисячі гривень.

На Волині виявили масштабне порушення у прибережній зоні річки Прип’ять

На Волині виявили масштабне порушення у прибережній зоні річки Прип’ять

У Ковельському районі зафіксовано порушення природоохоронного законодавства — виявлено розорювання прибережної захисної смуги річки Прип’ять поблизу села Яревище. Факт незаконного використання земель встановили під час спільного рейду державні екологічні інспектори разом із працівниками водної поліції.

На Волині незаконно розорали землі у межах заказника

На Волині незаконно розорали землі у межах заказника

У Володимирському районі екологи виявили факт розорювання земель у межах прибережної захисної смуги водойми, розташованої на території природно-заповідного фонду. Порушення зафіксували під час рейдових заходів поблизу села Хорів, де невідомі особи самовільно зайняли та частково використовували землі комунальної власності сільськогосподарського призначення. До встановлення обставин інциденту та причетних осіб залучили правоохоронців.

На Волині виявили незаконний видобуток піску на площі понад 3 гектари
фото

На Волині виявили незаконний видобуток піску на площі понад 3 гектари

На території Любомльської міської ради Ковельського району правоохоронці та екологи зафіксували факт незаконного забору піщаної суміші на двох земельних ділянках за межами населеного пункту Лисняки. На місці події працювала слідчо-оперативна група, вилучено транспортні засоби, а також зафіксовано використання великогабаритної спецтехніки.

Свердлили стовбури і заливали отруту: як у Луцьку намагаються врятувати 40-річні дерева
відео
фото

Свердлили стовбури і заливали отруту: як у Луцьку намагаються врятувати 40-річні дерева

У Луцьку на вулиці Рівненській невідомі пошкодили вісім дерев — шість каштанів і дві липи віком 40–50 років. У стовбурах виявили просвердлені отвори, через які, ймовірно, була залита токсична речовина. Комунальники терміново намагаються врятувати насадження, однак екологи попереджають: шанси на відновлення мінімальні.

У Луцьку невідомі отруїли 8 здорових дорослих каштанів та лип

У Луцьку невідомі отруїли 8 здорових дорослих каштанів та лип

У Луцьку на вулиці Рівненській, 2-2А стався кричущий випадок екологічного вандалізму –  невідомі навмисно отруїли 8 здорових, дорослих дерев (каштанів та лип) віком орієнтовно 40-50 років, які роками прикрашали місто та дарували затінок містянам.

На Волині незаконно вирубали понад сотню дерев – техніку вилучили

На Волині незаконно вирубали понад сотню дерев – техніку вилучили

На території Луцького району екологічні інспектори виявили факт незаконної вирубки дерев за межами села Наталин Городищенської сільської ради. Під час огляду місця події зафіксовано 123 пні зрубаних сосен і грабів діаметром від 10 до 30 см. За фактом порушення відкрито кримінальне провадження, триває досудове розслідування та встановлення причетних осіб.

За масову загибель риби у Стиру підприємство має сплатити понад 8 мільйонів гривень

За масову загибель риби у Стиру підприємство має сплатити понад 8 мільйонів гривень

Понад 8,2 млн грн збитків доведеться відшкодувати за масову загибель риби в річці Стир, що сталася між Ківерцівським районом та Луцьком у 2020 році. Інцидент пов’язаний із порушенням природоохоронного законодавства.

Майже пів мільйона гривень збитків: на Волині попалися браконьєри із сотнями риб і забороненими сітками

Майже пів мільйона гривень збитків: на Волині попалися браконьєри із сотнями риб і забороненими сітками

У Ковельському районі виявили серію грубих порушень правил любительського рибальства, які завдали рибному господарству збитків на загальну суму 472 856 гривень. Інциденти зафіксовані на озерах Довге, Дольське та Турське, де громадяни використовували заборонені знаряддя лову та виловлювали рибу у великих обсягах.

У громаді на Волині виявили 10 стихійних сміттєзвалищ: масштаби вражають

У громаді на Волині виявили 10 стихійних сміттєзвалищ: масштаби вражають

У Камінь-Каширській громаді під час перевірки виявили 10 несанкціонованих сміттєзвалищ загальною площею понад 36 тисяч квадратних метрів. Екологи зафіксували тисячі кубометрів відходів у різних населених пунктах громади. 

На Волині в полі знайшли розкидані рештки тварин: подробиці події

На Волині в полі знайшли розкидані рештки тварин: подробиці події

Поблизу села Судче Камінь-Каширського району на полі виявили рештки худоби, що спричинило перевірку відповідних служб і подальше прибирання території.

Понад 22 млн грн збитків: на Волині виявили одну з найбільших незаконних порубок останніх років

Понад 22 млн грн збитків: на Волині виявили одну з найбільших незаконних порубок останніх років

На території Камінь-Каширської громади знищили понад три тисячі дерев різних порід. За попередніми підрахунками, збитки довкіллю перевищують 22 мільйони гривень. Матеріали справи готують для передачі правоохоронцям з метою притягнення винних до відповідальності.