Бетонна стіна і мінно-вибухові загородження: як захищають український кордон на Волині
Із початку повномасштабної війни ситуація на українсько-білоруському кордоні змінювалася. На спільних 215 кілометрах зводили бетонну стіну та оборонні споруди, облаштовували мінно-вибухові загородження, додали сил та засобів. - пише Суспільне.
Як розповів Суспільному прикордонник із позивним «Барс», укріплюють та мінують ліси, дороги та поля з боку Білорусі й досі, аби в разі наступу ворожа техніка не змогла пройти і просунутися вглиб.
«Кордон захищений надійно. Ми пильності не втрачаємо. Багато сюрпризів приготували ворогу. У разі його вторгнення, я думаю, буде сильно вражений нашою гарячою зустріччю», - зазначив правоохоронець.
Один із тих, хто став на захист кордону - 38-річний Тарас із позивним «Татар». До повномасштабного вторгнення російських військових в Україну волинянин був далекобійником. Кордон з Білоруссю в межах Волинської області охороняє вже майже рік.
«Мав виїжджати за кордон. Почалася війна, і я, як доброволець, пішов в перші дні війни зразу в прикордонний загін. Будемо нищити клятого ворога, ви не переживайте, не дамо йому просунутися», - зазначив прикордонник.
Наразі ситуація на кордоні з Білоруссю контрольована. Цю ділянку цілодобово посилено охороняють та стежать за усім, що відбувається по той бік, аби вчасно реагувати на будь-які виклики та загрози, - каже речниця шостого Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.
З початку повномасштабної війни державний кордон укріплений значно краще, зазначила речниця загону, ніж це було до 24 лютого 2022 року. Через те, що ділянка залишається загрозливою і в будь-який момент може стати активною, лінію кордону цілодобово відслідковують.
«Задля того, аби відслідковувати ситуацію, в нас активно працюють підрозділи розвідки. Також ми моніторимо ситуацію і за допомогою відеокамер, які в нас встановлені по лінії державного кордону», - говорить Маргарита Вершиніна.
Аби посилити оборону рубежів та відбити ймовірний наступ, прикордонники щодня удосконалюють бойові навики. На озброєнні мають броньований бойовий автомобіль, який здатен бачити ворожу ціль за три кілометри та повністю її знищити, - розповів прикордонник Олег.
«Цей кулемет здатний знищувати повітряну ціль, вражати наземні цілі, легко броньовану техніку, так само. 3,5 кілометри можна вражати наземні цілі. Повітряні цілі – до двох тисяч метрів», - сказав волинянин.
Живуть прикордонники там, де й несуть службу: у зроблених посеред волинських лісів бліндажах. Копали, перекривали й укріплювали все прикордонники власноруч.
В укриттях під землею є світло, тепло та вода, - говорить 38-річний прикордонник Андрій. Вдома його чекають дружина і двоє синів. Із собою на службі зберігає подарунок від меншого сина - малюнок із українським стягом та змайстровану аплікацію-вишиванку, як оберіг та стимул до найшвидшої перемоги.
«Надихає такими оберегами. Татові передав. Висить у мене на самому видному місці. Ми тут для того, щоб в наших дітей, в наших рідних, які позаду нас, все було спокійно, тихо, щоб не гриміло», - додав прикордонник.
Читайте також:
- «Кожен хоче ворога за горло потримати»: волинські тероборонці відточують бойову майстерність
- Військовий інструктор з Волині потрапив у сюжет французького телеканалу
- «Болотистість території грає нам на руку», - волинський тероборонівець