Білорусь може наступати у двох напрямках: Волинь і Рівне, – військовий експерт

Основними напрямками для вторгнення Білорусі в Україну можуть стати Волинська та Рівненська області.
Про це в колонці для НВ написав військовий експерт Олег Жданов.
«Основні напрямки для вторгнення Білорусі в Україну — це може бути Волинський і Рівненський. Думаю, що далі вони не підуть», - зазначив експерт.
Жданов також підкреслив, що Лукашенко буде переслідувати відразу дві мети, вторгаючись в Україну.
«По-перше, спроба відкрити другий фронт. Щоб ми воювали на два фронти. Будь-який військовий вам скаже, що це дуже важко. Ще ніхто не вигравав війну на два фронти. А друге, і не менш головне завдання - це спроба відрізати Україну від західної допомоги», - заявив Жданов.
Він також підкреслив, що буде перерізання основних шляхів доставки західної допомоги та озброєння Україні.
«Вторгнення наземного угрупування може відбуватися в напрямку Луцьк-Львів або Рівне-Львів або Рівне-Тернопіль, і буде перерізання основних шляхів доставки західної допомоги та озброєння Україні.
Вторгнення здійснюватиметься військовими колонами, як це робили росіяни в лютому. На Волині та в Рівненській області місцевість така, що особливо в передбойовому порядку не підеш, і вони будуть змушені в колонах висуватися і заходити на територію України», - заявив експерт.
Він також зазначив, що перед вторгненням Білорусь буде обстрілювати Україну ракетами.
«Обов'язково наземному вторгненню передує масований ракетно-авіаційний удар. Потім, за можливості, якщо є досяжність дальності, вступає артилерія, а потім тільки висуваються війська.
Але війська вже йтимуть під прикриттям авіації та ракетних військ. У нас є чим «зустрічати» і ракетні війська, і авіацію... Що стосується ракетних військ, то наша система ППО буде намагатися в міру сил і можливостей боротися і з ракетами, що летять з боку Білорусі. Ну, а вже сухопутні війська будуть вирішувати основну долю військ вторгнення», - заявив експерт.
Нагадаємо, якою була поведінка Білорусі під час повномаштабного вторгнення:
- 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення на територію незалежної України.
- 25 лютого з'явилася інформація про те, що Білорусь може ввести свої війська на територію України.
- З першого дня вторгнення російські війська використовували територію республіки для ракетних ударів по українських містах.
- 10 травня начальник Генштабу ЗС Білорусі Віктор Гулевич оголосив про розгортання угруповання сил Спеціальних Операцій на кордоні з Україною
- 23 травня стало відомо про те, що Білорусь розгортає на кордоні з Україною додаткові підрозділи та веде розвідку.
- 24 травня Олександр Лукашенко заявив про необхідність створити Південне оперативне командування, бо злякався військового тиску з боку Польщі, Литви та Латвії.
- 3 червня лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська повідомила, що Білоруська армія отримувала наказ про напад на Україні, але вище військове командування його загальмувало.
- Станом на 5 червня Білорусь активно облаштовувала позиції на кордоні з Україною та проводила розвідку.
- 16 червня президент України Володимир Зеленський доручив перевірити готовність до оборони у чотирьох областях у разі вторгнення з території Білорусі.
- 17 червня Лукашенко пригрозив ударами по Києву.