Боєць-штурмовик врятував з-під Авдіївки ікони і привіз їх у монастир на Волині

Боєць-штурмовик врятував з-під Авдіївки ікони і привіз їх у монастир на Волині

Нещодавно у Свято-Миколаївському монастирі у Жидичині Луцького району з’явилися ікони, вивезені з-під Авдіївки. Їх подарував боєць 3-ї штурмової бригади Владислав Федорчук

Воїн передав образи, коли приїздив у Жидичин у відпустку, тоді ж розповів, що побитий храм він із побратимом побачили, коли виконували бойове завдання і не змогли пройти повз, пише «Вісник+К».

Того дня вивезли одну велику ікону. Наступного повернулися і забрали ще декілька. Евакуювали їх під обстрілами, на квадроциклі. Зробили це дуже вчасно. Адже через кілька годин у церкву влучив снаряд. І тепер на її місці – руїна. 

«Майже в кожному населеному пункті є зруйнований храм», – додав Владислав Федорчук.

Настоятель монастиря у Жидичині Костянтин Марченко розповів, що нині у них залишилась лише одна ікона Преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Вона найбільша і найдавніша із врятованих образів. Як припустив отець Костянтин, цій іконі щонайменше років сто.

«Ми її ми відреставруємо і помістимо у храмі для молитви. Не вийматимемо тільки скло, яким посічено образ, щоб не забували про страхіття війни», – зазначив настоятель монастиря.

Він розповів, що ще чотири образи продали на благодійному ярмарку. Гроші долучили до купівлі автомобіля для бійця, який воює на Запорізькому напрямку.

«У нас щонеділі відбуваються такі ярмарки. До них активно долучаються прихожани. З монастиря на фронт уже поїхало 12 автомобілів, 40 буржуйок, 15 старлінків тощо, – зазначив отець Костянтин. – До нас приходять жителі Жидичина, навколишніх сіл, чиї рідні воюють. Говорять про потребу, ми перевіряємо, уточнюємо дані і робимо все, щоб допомогти».

Читайте також:

Можливо зацікавить