Через волинський кордон у гуманітарці хотіли провезти новий одяг на 270 тисяч гривень

Через волинський кордон у гуманітарці хотіли провезти новий одяг на 270 тисяч гривень

На митному посту «Устилуг» у вантажі гуманітарної допомоги виявили нові чоловічі та жіночі штани вартістю майже 270 тис. грн, яких перевізник не вказав у декларації. 

Під час в'їзду на митну територію України мешканець Вінничини скористався дозволеною у перехідний період паперовою формою декларації про визнання вантажу гуманітарною допомогою, – інформує у фейсбуці Волинська митниця.

У переліку значились солодощі, предмети гігієни, меблі, вживаний одяг, що прямували до одного з благодійних фондів. Однак у ході повного митного огляду, крім зазначених у декларації товарів, у дев’яти поліпропіленових мішках насипом ввозились чоловічі та жіночі штани різних розмірів та торгових марок, без ознак використання.

Через волинський кордон у гуманітарці хотіли провезти новий одяг на 270 тисяч гривеньЧерез волинський кордон у гуманітарці хотіли провезти новий одяг на 270 тисяч гривень

Відтак, у діях перевізника встановлено ознаки переміщення товару з приховуванням від митного контролю, про що складено протокол. Матеріали провадження за ним передадуть на розгляд суду для ухвалення остаточного рішення про міру індивідуальної відповідальності чоловіка.

Чоловіка можуть притягнути до відповідальності відповідно до ч. 1 ст. 483 Митного кодексу. Санкція статті у цьому році була змінена на вимогу Конституційного Суду України. Тепер таке порушення карається накладенням штрафу в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості предметів правопорушення з можливою їх конфіскацією або без такої.

Можливо зацікавить