Чи можуть чоловіки, які нелегально перетнули кордон отримати статус біженця: в ДПСУ зробили заяву

Чи можуть чоловіки, які нелегально перетнули кордон отримати статус біженця: в ДПСУ зробили заяву

Вже понад рік повномасштабної війни в Україні триває загальна мобілізація, чоловіки призовного віку пробують нелегально перетнути кордон.

За словами речника прикордонної служби Андрія Демченка, чоловіків втікачів повертатимуть до України. Держприкордонслужба  активно співпрацює з країнами ЄС та Молдовою, тому втікачі у будь-якому разі будуть притягнуті до відповідальності, пише ТСН

Із запровадженням воєнного стану, коли з'явилися обмеження на виїзд із країни для чоловіків призовного віку, значно збільшилася кількість громадян, які намагаються незаконно перетнути кордон.

Навіть якщо чоловікам і дасться виїхати за межі України, надалі вони не можуть лаштуватися в Європі, вони не можуть бути «біженцями». Втікачів-порушників повертатимуть до України.

Багато хто з чоловіків втікачів намагаються попросити статус біженця, однак, за словами речника ДПСУ, підстав для цього в них немає. Саме тому Андрій Демченко закликав  і тих, хто тікає, і тих, хто займається організацією втеч, утриматися від цього в майбутньому.

Читайте також:

Можливо зацікавить