Чи можуть вручити повістку, якщо у вас є відстрочка та що робити в таких ситуаціях
Попри наявність відстрочки, в України чоловікам можуть видавати повістку. У таких випадках військовозобов'язаним слід звернутися до ТЦК
Що робити при врученні повістки, якщо у вас вже є відстрочка, у коментарі РБК-Україна розповів юрист практики військового права ЮК «Приходько та партнери» Михайло Лобунько.
В Україні можуть вручати повістки будь-де в публічних місцях. Трапляються випадки, коли цей документ видають навіть тим, у кого вже є відстрочка від мобілізації. Але з запровадженням мобільного додатку Резерв+ кількість таких випадків значно зменшиться, кажуть експерти.
Чи можуть вручати повістки тим, у кого є відстрочка
Чоловікам віком від 18 до 60 років справді можуть вручати повістки, навіть якщо у них вже є офіційно оформлена відстрочка, каже юрист. Експерт допускає, що це може ставатиися через відсутність скоординованості між профільними структурами.
Для уникнення небажаних наслідків він радить все ж повторно сходити до ТЦК. При цьому вас не мають права мобілізувати, бо у вас вже є відстрочка. Виключення складають випадки, якщо людина хоче мобілізуватися за власним бажанням.
«Якщо у вас є відстрочка, але так трапилося, що вам вручили повістку, в такому разі треба все одно з’явитись до ТЦК та СП і надати докази відстрочки. При цьому ТЦК та СП можуть попросити пройти ВЛК та оновити ваші дані – це повністю законно», – розповідає Михайло Лобунько.
Водночас експерти висловлюють думку, що з запровадженням цифрового функціоналу у додатку Резерв+ вручення повісток тим, у кого є відстрочка, таких ситуацій буде значно менше. Адже наявність або відсутність бронювання та відстрочки можна легко перевірити за допомогою мобільного застосунку.
Хто може вручати повістки
Вручати повістки військовозобов'язаним можуть спеціально уповноважені на це особи. Повістку можуть видавати як за місцем проживання, так і в будь-якому громадському місці.
Вручати повістку мають право:
- уповноважені представники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)
- представники районних, міських державних адміністрацій (військових адміністрацій)
- представники органів місцевого самоврядування
- роботодавці.
Читайте також:
- Мобілізація по-новому: із якими хворобами не забирають до ЗСУ
- Мобілізація в Україні: чи дадуть відстрочку викладачам, які не мають наукового ступеня
- Мобілізація в Україні: чи дадуть відстрочку від призову через зламану руку