Чистий вівторок: що заборонено робити

Страсний вівторок

Всі дні останнього тижня Великоднього посту називаються Великими або Страсними - вони присвячені останнім подіям земного життя Спасителя. Великий вівторок цього року припадає на 30 квітня.

Великий вівторок перед Великоднем символізує час, коли Ісус Христос навчав своїх учнів у храмі на горі, пише Landlord.

Цей день називають також Чистим (страсним) вівторком. Згідно з Біблією в цей день Ісус Христос викрив фарисеїв і книжників, а ще розповів апостолам притчі про десятьох дів, про таланти, про данину кесаря, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і смерть.

Великий вівторок: що потрібно робити

У вівторок віруючі згадують життєвий шлях Ісуса Христа, старанно моляться і дотримуються правил Великого посту.

Цього дня потрібно закінчити будь-які ремонтні роботи. У будинку заведено упорядковувати одяг, затівати прання і прасування, оскільки в наступні дні перед Великоднем це робити вже не можна.

У Великий вівторок треба робити добрі вчинки, а відмовляти тим, хто просить допомоги – не можна.

Також у вівторок починали розмальовувати писанки. Це заняття вважалося сакральним, тому в такі моменти намагалися залишитися наодинці зі своїми думками, щоб чужа енергетика не впливала на роботу.

Особливу увагу слід приділити наряду, який людина вибрала для святкування Пасхи – його слід остаточно довести до ладу і відкласти до свята.

Цей день варто провести у суворій стриманості – як в їжі, так і в поведінці.

Страсний тиждень покликаний нагадати про останні дні життя Ісуса на землі аж до чудесного воскресіння. Тому вірянам так важливо щодня приділяти увагу молитвам.

Великий вівторок: що не можна робити

Під забороною в цей день – веселощі, танці, свята і спів. Слід провести цей день тихо і за роботою.

У першій половині дня варто завершити всі справи, а ввечері – не брати у руки гострі предмети – нічниці, голки та інше.

Оскільки піст триває, то у цей день слід дотримуватися суворості в їжі та напоях. Цього дня Церква дозволяє суху їжу. Можна їсти сирі рослинні продукти без додавання олії, хліба та меду.

Читайте також:

Можливо зацікавить