Чому чоловіки за кордоном мають оновити дані в консульствах: нардеп розповів подробиці

Мобілізація в Україні

Чоловікам, які перебувають за кордоном, потрібно оновити свої військово-облікові дані, щоб працівники Територіальних центрів комплектування не витрачали час на оформлення для них повісток в Україні. Способу повернути їх додому чи вручити повістку за кордоном не існує.

Про це повідомив народний депутат Федір Веніславський в ефірі «Радіо Свобода». 

 За його словами, жодних негативних наслідків для громадян України, які оновлять свої дані у консульстві не передбачено. Мовляв, ця процедура повинна лише з’ясувати, скільки військовозобов’язаних перебуває або постійно проживає за кордоном. 

«Отримання військово-облікового документа ніяким чином не означає, що ці громадяни завтра чи післязавтра будуть мобілізовані, тому що [немає] механізму, який би змусив громадян України повернутися, якщо вони цього не хочуть, якщо вони легально перетнули державний кордон і якщо щодо них немає кримінальних проваджень в Україні», – каже Веніславський.

Нардеп також наголосив, що повістки за кордон надсилатися не будуть.

«Ми не маємо механізму вручення повістки за кордоном, тому що її вручають представники ТЦК та СП, а за кордоном їхня юрисдикція не поширюється», – пояснив він.

Читайте також:

Можливо зацікавить