Чотирилапі мешканці міста. Яка ситуація з безпритульними тваринами в Луцьку?

Яка ситуація з безпритульними тваринами в Луцьку?

Повномасштабне вторгнення змінило життя кожного українця. Втікаючи від війни, багато людей були змушені залишити своїх чотирилапих друзів блукати вулицями міста. Непомітно це переросло в значну проблему – збільшення кількості безпритульних тварин. 

За стистистикою Safe Pets of Ukraine, кількість тварин в притулках та на утриманні зооволонтерів стрімко зросла: на 20-30% у тилових областях, на 60% - у зооволонтерів та на понад 100% - у притулках прифронтових областей. Більшість тварин, яким надано притулок у час повномасштабної війни, – покинуті господарями при евакуації.

У Луцьку відловом безпритульних тварин, їх вакцинацією, стерилізацією та прилаштуванням займається комунальне підприємство «Ласка». Заклад повністю фінансується коштами з бюджету Луцької міської територіальної громади.

Директорка КП «Ласка» повідомляє, що назвати точну кількість з безпритульних тваринам зараз неможливо.

«Ми проводили підрахунки безпритульних тварин у довоєнний період. Зараз протокол цього не передбачає і тому сказати чітку та об’єктивну цифру збільшення кількісті тварин на вулицях міста ми не можемо. Якщо подивитись на те, що ми бачимо на вулиці це суб’єктивним поглядом, то кількість тварин збільшилася. Відповідно й наша робота, кількість стерилізацій, які ми робимо, теж збільшилася», – каже Оксана Богданюк.

Чотирилапі мешканці міста. Яка ситуація з безпритульними тваринами в Луцьку?

Нерідко на вулицях Луцька можна зустріти зграї безпритульних собак. Частина цих тварин простерилізовані та мають номерну кліпсу, але це не вирішує навіть частини цієї проблеми. 

Бувають й агресивні тварини, які створюють значні труднощі для жителів міста.

Лучанка Катерина Кротюк скаржиться на проблеми, які виникають під час погулянки зі своїм собакою. Каже, що велика кількість безпритульних тварин призводить до неприємних ситуацій.

«Коли я гуляю зі своїм собакою, то стараюсь обійти безпритульних псів, але коли вони ходять зграями, це зробити значно складніше. Були ситуації, коли вони просто кидалися на мого собаку і я не могла їх розняти. Звісно, є й не агресивні тварини, яким байдуже на мого пса. Але коли один собака починає гавкати на мого, а він тим часом реагує на це і тягне мене, то я дуже панікую. І кожного разу прогулянка з моїм улюбленцем перетворюється на виклик»,  – говорить дівчина.

Люди по різному ставляться до безпритульних тварин. Хтось підгодовує, намагається прилаштувати або ж просто полащити знедолену тваринку. А бувають і такі, які пригостять «смачним» пинком або ж навіть їжею з отрутою.

Працівниця Північного ринку Людмила поділилася історією собаки, яку побили діти.

«У нас на ринку живе собака Цитра. Вона потрапила сюди, тому що діти її побили, зламали хвіст і одна з працівниць лікувала її. Тепер ми доглядаємо її усім ринком. Годуємо, раз на пів року даємо пігулки та робимо уколи. Особливо вона у нас любить курочку (усміхається – ред.)», – каже Людмила.

Чотирилапі мешканці міста. Яка ситуація з безпритульними тваринами в Луцьку?
Собака Цитра, яку підгодовують на ринку

Директорка КП «Ласка» розповіла, що трапляються випадки, коли до них потрапляють тварини з ознаками жосткого поводження. Але не можливо чітко сказати, чи ця шкода заподіяна людьми, чи це, можливо, собаки між собою щось не поділили. Декілька травмованих тварин кожного тижня потрапляє на лікування в «Ласку».

Існує думка, що безпритульні тварини є візитівкою кожного міста. Проте рівнянка Юлія Смаль не вважає, що кількість безпритульних тварин значно збільшилася. Дівчина порівнює ситуацію, яку бачить у Рівному та в Луцьку.

«Я живу в Рівному, в Луцьк приїжджаю тільки по справах. За останні роки у моєму місті тварин на вулиці поменшало – це факт. У Луцьку я теж не помічаю велику кількість безпритульних тварин, можливо, я просто не звертаю на це увагу. На мою думку, це не є проблемою»,  – стверджує гостя міста.

Однак не всі жителі міста не помічають проблему із збільшенням кількості безпритульних тварин. Для когось ця ситуація вже є нормою, інші – вважають це труднощами.

Чотирилапі мешканці міста. Яка ситуація з безпритульними тваринами в Луцьку?

Лучанин Олег Щебет, який все життя проживає в Луцьку, каже, що ставиться до безхатніх тварин нейтрально, але, дійсно, їхня кількість створює незручності для інших.

«Насправді, я не бачу в цьому великої проблеми, мене не лякають дворові пси. Проте, є такі люди, як моя мама чи сестра, які дуже обережно до них ставляться і обходять ледь не всю вулицю, щоб не проходити повз них. Раніше їх було не так багато, а зараз на кожному кроці хтось гавкає», –  докоряє хлопець.

Читайте також: 

Можливо зацікавить