До бронювання від мобілізації додали нову категорію: деталі
Кабінет Міністрів своєю постановою № 723 розширив перелік підприємств, які підпадають під механізм бронювання військовозобов'язаних.
Зміни були оформлені у постанові від 18 червня 2024 року, - про це детальніше пише «Еспресо.Захід».
Постанова №723 вносить корективи у порядок бронювання, зокрема збільшує максимальний строк бронювання з 6 до 12 місяців для людей, які працюють на підприємствах, визначених як критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності. Це зміни, які мають на меті забезпечити стабільність у ключових секторах економіки, навіть у часи воєнного стану.
Раніше бронювання стосувалося тих, хто працює:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань в особливий період;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Що ще нового запровадив Кабмін
Документом механізм бронювання розширено на військовозобов’язаних, які працюють:
- на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства.
Цей пункт поширюється на державні органи й місцеве самоврядування, критично важливі підприємства для Сил оборони та функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Також до списку входять спеціалізовані установи ООН, міжнародні судові органи та міжнародні й неурядові організації й установи, учасником або спостерігачем у котрих є Україна.
Причини анулювання бронювання
- закінчення терміну
- завершення підприємством виробництва товарів, виконання робіт і послуг для ЗСУ та військових формуваньпозбавлення підприємства статусу критично важливого
- ліквідація державного органу чи підприємства, де працює військовозобов'язаний
- звільнення військовозобов'язаного або тимчасове припинення трудового договору
- надання відстрочки з інших причин
припинення договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ.
Читайте також:
- На Волині слідкуватимуть за навчанням «дорослих» студентів
- Новий спосіб вручення повісток в Україні: коли він почне діяти