До Києва на «Кримську платформу» приїхав президент Польщі

До Києва на «Кримську платформу» приїхав президент Польщі

Сьогодні, 23 серпня 2022 року, у День прапора України, у столиці відбудеться другий саміт Кримської платформи. До Києва для участі у другому саміті Кримської платформи прибув президент Польщі Анджей Дуда. У «Кримській платформі» запланована участь близько 60 країн та міжнародних організацій. Серед них майже 40 на рівні президентів та прем'єр-міністрів.

Пише ТСН. 

«Він завжди підтримував незалежність України. Його присутність у Києві зараз теж символічна», - наголосили в Офісі польського лідера у Twitter. 

Візит Президента Республіки Польща проходить напередодні Дня Незалежності України та є п'ятою зустріччю президентів Польщі та України цього року та третьою з початку війни. Попередні зустрічі відбулися 20-21 січня у Польщі та 23-24 лютого, 13 квітня та 21-22 травня у Києві.

Нагадаємо, Кримська платформа – ініціатива, яку започаткували як координаційний механізм для повернення питання Криму до порядку денного, захисту прав людей на півострові і сприяння деокупації. 

Перший установчий саміт відбувся у Києві 23 серпня 2021 року. У ньому взяли участь представники 46 країн та міждержавних організацій. 

На завершення зустрічі країни-учасниці ухвалили спільну декларацію, в якій визнали росію державою-окупантом.

Можливо зацікавить