До суду спрямували першу справу щодо російського генерала, – Генпрокурор

До суду спрямували першу справу щодо російського генерала, – Генпрокурор

До суду спрямували першу справу щодо повномасштабної агресії рф – обвинувальний акт стосовно російського генерала Дениса Ляміна.

Про це Генпрокурор України Ірина Венедіктова написала на своїй сторінці у Фейсбук.

Денис Лямін є командувачем 22-го армійського корпусу Берегових військ Чорноморського флоту ВМФ ЗС російської федерації, який керував вторгненням в Україну з тимчасово окупованого Криму. Офіс Генпрокурора та СБУ завершили розслідування у кримінальному провадженні за підозрою генерал-майора Денис Ляміна та скерували обвинувальний акт до суду.

«Слідство здобуло докази, що 23 лютого 2022 року російський генерал в нашому українському Джанкої на півострові Крим особисто віддав підпорядкованому особовому складу збройних підрозділів наказ на вторгнення на нашу землю. Далі організовував і контролював ведення бойових дій на території південних областей.Для мотивації своїх солдат іти вбивати українців він за кремлівськими методичками виправдовував ці дії необхідністю захисту російськомовних мешканців від вигаданих самими ж росіянами «українських націоналістів і фашистів». А ще пообіцяв підлеглим виплату додатково трьох посадових окладів та добових по 100 доларів США, яких вони, звісно ж, не отримали», - зазначає Венедіктова.

Ляміну інкримінують посягання на територіальну цілісність України (ч. 2 ст. 437 та ч. 3 ст. 110 КК України).

Можливо зацікавить