Екссуддя Конституційного суду дав підказку владі, як успішно організувати мобілізацію
Всі українці мають однакові обов’язки із захисту Батьківщини, але форми виконання обов’язку мають бути різними.
Про це в інтерв’ю «Громадському» заявив колишній суддя Конституційного суду Віктор Шишкін
«Не треба писати купу нових законопроєктів про мобілізацію і знову передбачати в них шпаринки для уникнення служби: наприклад, 3 група інвалідності чи багатодітність, «вічне студентство» або взагалі ця ідіотська пропозиція відкупитися від служби, сплачуючи певну суму в бюджет. А втім, так само недоцільно й усіх забирати в окопи», – зазначив він.
За словами Шишкіна, влада повинна визначити, як використати ресурс кожного громадянина для захисту країни – відповідно до конституційного обов’язку. Він зауважив, що наразі не вдається узгодити потреби країни, що воює, з можливостями її громадян.
«Під мобілізацією ми чомусь розуміємо тільки одне: окопи. Але мобілізація має бути багатоаспектною: не лише для фронту, а й для тилу. Хтось має охороняти склади, працювати на військових підприємствах, розчищати завали після обстрілів, гасити пожежі, будувати фортифікаційні споруди, лікувати поранених, забезпечувати евакуацію людей тощо», – підкреслив екссуддя.
Віктор Шишкін нагадав, що людські ресурси й економічний потенціал РФ у рази більші, ніж українські. На його думку, не треба звільняти гуртом від мобілізації людей з інвалідністю, студентів, колишніх полонених чи людей, у родині яких уже є загиблі. Екссуддя переконаний, що треба мобілізувати такі категорії людей для виконання небойових завдань – роботи в тилу для потреб армії та громади, а також продумати диференційну оплату для різних видів мобілізованих.
Читайте також:
- Відстрочки від мобілізації по групі інвалідності не буде