Ферма на мільйон: волинянка створила успішне господарство та планує навчати молодь
![Ферма на мільйон: волинянка створила успішне господарство та планує навчати молодь](https://vsn.ua/storage/news/TLqdD0w6OOWvEpqb3C0ggMnqQ5x6RFGiURYBVOMm.png)
Чотири роки тому Наталія Кушнір із села Дерно Луцького району отримала позику на понад мільйон гривень і разом із родиною створила успішну молочну ферму. Сьогодні в її господарстві 50 корів, а річний обсяг виробництва сягає 90 тисяч літрів молока.
Гроші, які отримали використали на реконструкцію приміщення, закупівлю тварин, обладнання та облаштування кормоцентру, розповіла Суспільному про сімейну фермерську справу жінка.
![Ферма на мільйон: волинянка створила успішне господарство та планує навчати молодь](https://vsn.ua/storage/image-icons/axvfVatvr0Is9H2B5EYAkTp13D0FHC4NmERvtzWd.jpg)
Нині в господарстві — 50 корів джерсейської породи, 25 з них дійні, четверо тільних. Також у господарстві тримають небагато корів породи голштинів, чорно-рябої. Щомісяця тварин оглядає ветеринар, який стежить за їхнім здоров'ям, надає консультації, каже фермерка.
![Ферма на мільйон: волинянка створила успішне господарство та планує навчати молодь](https://vsn.ua/storage/image-icons/Klo4b6AeOpefYcQfojECgklO41emwGW8evM0lxDu.jpg)
Для того, щоб корови давали якісне молоко, говорить Наталія Кушнір, потрібен хороший догляд за твариною, за рік на фермі виробляють 90 тисяч літрів молока.
«Ми реалізовуємо молоко на молокозавод, а також для власних потреб. Місцеві жителі в окрузі приїжджають, беруть молоко, сир кисломолочний. Ми тварин годуємо цілодобово: вдень ми даємо соковиті корми, а на ніч сіна. Також вони гуляють, незалежно від пори року, чи це літо, чи це зима», — говорить Наталія Кушнір.
Наталія за освітою економіст, проте щодо діяльності сімейного фермерського господарства, отримує бухгалтерську та юридичну допомогу. На фермі жінці допомагає чоловік, син та інші родичі. На базі свого господарства волинянка планує відкрити школу молодого фермера.
![Ферма на мільйон: волинянка створила успішне господарство та планує навчати молодь](https://vsn.ua/storage/image-icons/hPAALv6EJdcTYeyVj4v0zZvgAzTj15ZtjhKRVaYD.jpg)
На Волині зареєстровано 112 фермерських господарств, 42 із них займаються тваринництвом, а сімейних молочних господарств орієнтовно 20, каже начальниця відділу розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Оксана Шпак.
![Ферма на мільйон: волинянка створила успішне господарство та планує навчати молодь](https://vsn.ua/storage/image-icons/SwxBopr4symgM0zqpwexiwcg9SwKy1wp9FXqJSj1.jpg)
«Зазвичай це є 4 група єдиного податку. Це саме фермерські сільські господарства, які займаються як рослинництвом, так і тваринництвом. Це мінімальна сума сплачених податків. Також зараховується стаж людині, як ФОПа», — каже Оксана Шпак.
З її слів, торік в області відкрили 8 сімейних ферм, у січні цього року зареєстрували ще дві нові.
Читайте також:
- На Волині з молотка продають арештоване приміщення ферми
- Скільки на Волині коштують корови і телиці
- Руйнує стереотипи та розвиває власну справу: історія волонтерки з Волині Ірини Цигикал