«Гроші на ЗСУ»: в Луцьку відбувся марш протесту
Молодіжний центр «Семиярусна гора» та ГО «Українські студенти за свободу» організували марш під гаслом «800 мільйонів на військо». Вони пройшли колоною від Волинської ОВА до міськради. Основною метою маршу є вимога спрямування коштів із залишків бюджету Луцька 2023 та майбутнього 2024 років на потреби ЗСУ.
Окрім цього, на сесію буде винесено два проєкти рішення, які ініціював голова МЦ «Семиярусна гора» Любомир Дмитришин.
Він розповів журналістам видання ВСН, що їхня ціль - 800 мільйонів на ЗСУ. Пояснює: цю суму порахували з прогнозів залишків у бюджеті Луцька цього та наступного років. Тож, на думку активістів, ідеться про приблизно 400 мільйонів з бюджету ще 2023 року та 400 - з бюджету 2024 року.
«Ми просимо 800 мільйонів, оскільки вважаємо, що це реальна сума і виділити ці кошти на ЗСУ має бути головним пріорітетом в нашому бюджеті цьогоріч. Тому ми просимо саме таку суму, хоча 500 мільйонів, які пообіцяв мер - це теж добре, ми розуміємо що це рішення зʼявилося саме завдяки цим протестам, які вже в черговий раз відбуваються в нашому місті», – розповів голова МЦ «Семиярусна гора» Любомир Дмитришин.
Нагадаємо, міський голова Луцька Ігор Поліщук нещодавно опублікував інформацію про те, що на 2024 рік міська рада виділить на потреби військових не менше 500 мільйонів гривень.
Учасники пікету розповіли, що хочуть, аби їм надали інформацію про те, на що будуть витрачати кошти з бюджету 2024 року. Для цього активістам необхідно зібрати 500 підписів, щоб ініціювали громадські слухання.
Організатори кажуть: їм набридло, що влада купує бруківку за кошти міського бюджету. Це витрати, без яких під час війни можна обійтися.
Голова молодіжного центру переконує, що в Луцьку постійно згадують про важливість громадської участі та думки в різних політичних процесах, але в більшості випадків ці слова абсолютно не мають ніякої цінності, адже громадян навіть не допускають на сесію міської ради. На яку, згідно із законом, вони можуть заходити вільно та без жодних обмежень.
Натомість, під час події, учасники вирішили показати, що демократія та політичний процес відбуваються на центральних вулицях міста.
«Ми з вами показуємо, як можна боротися за право на місто. Ми активно добиваємося того, щоб наше місто поставило собі в пріоритет життя людей під час війни», – додав Любомир Дмитришин.
Згодом активісти вшанували хвилиною мовчання памʼять про жертв Голодомору, героїв Небесної сотні та сучасних героїв російсько-української війни.
«Ми тут, щоб контролювати владу, щоб депутати виділяли гроші правильно, не приховуючи нічого від людей. Оскільки самостійно вони нездатні контролювати громадський бюджет, саме завдяки цим мітингам ми і намагаємось контролювати бюджет громади», – сказала одна із активісток.
Варто зазначити, у середу, 29 листопада о 09:30 організатори пікету чекатимуть усіх небайдужих лучан біля Луцької міської ради.
Як зауважили активісти, вони протестуватимуть доти, доки міська влада не ухвалить хоча б якісь рішення. В них так і залишається лише одна вимога: якомога більше грошей спрямовувати на армію.
Читайте також:
• У Луцьку на мирному пікеті рідні військових відстоювали право на демобілізацію
• У Луцьку - пікет міськради, аби в місті назвали вулицю на честь захисника Луганського аеропорту
• Бійцям волинської бригади тероборони подарували дрони-бомбери