Створила бізнес і згуртувала переселенців: історія харків’янки за рік життя у Луцьку

Створила бізнес і згуртувала переселенців: історія харків’янки за рік життя у Луцьку

За рік життя у Луцьку харків’янка Ганна Карамишева-Борисенко відкрила громадську організацію, створила власний бізнес і об'єднала більше 400 переселенців у телеграм-каналі.

Про це повідомляє Суспільне

Як розповідає Ганна, окрім організації онлайн спілкування переселенців, кожного тижня вона проводить групу взаємопідтримки, на яку збираються пів сотні жінок і майже 30 дітей.

«Я почала дівчатам казати – де знайти роботу, на які курси сходити, а от давайте на екскурсію підемо безкоштовно, а ось тут для діток давайте згуртуємось. Почала формуватись така невеличка спільнота і тому вирішила запропонувати дівчатам створити громадську організацію», – каже жінка.

Зараз Ганна також є керівницею громадської організації «Старт у нове життя».

Створила бізнес і згуртувала переселенців: історія харків’янки за рік життя у Луцьку

Зі слів Ганни, зміни у її житті, як і в житті більшості українців, почалися з початком повномасштабної війни. Тоді родина з Харкова переїхала у село Харківської області, однак через певний час вирішила разом із сином їхати до Луцька.

«Все життя я жила в динаміці, а село – це більш щось спокійне, город це не рахується, і не рахується, що я там пофарбувала всі двері, зробила розмальовку сараю. Я розуміла, що не можу довго знаходитись, бо кожен бах, кожен рух, проїзд машини – це був величезний тригер. Я не спала майже, весь час в напруженому стані», – сказала жінка.

У Луцьку живе прабабуся, до якої родина переїхала, – розповів син Ганни Арсеній.

«В мене є багато друзів, мої однокласники, мої друзі з площадки і з табору. У вільний час я більшість всього дома, а так я можу покататись на велосипеді. У Луцьку можна швидко за 20 хвилин доїхати до міста», – зазначив хлопець.

Створила бізнес і згуртувала переселенців: історія харків’янки за рік життя у Луцьку

З нового року, розповіла Ганна Карамишева-Борисенко, її син із навчання онлайн перейшов вчитись офлайн в одну з луцьких шкіл.

«Клас прийняв його непогано, у нас чудовий наш класний керівник. Також Арсеній любить все, що пов’язано з комп’ютерами. Тому його найліпший друг в школі – викладач з робототехніки», – зазначила жінка.

Під час канікул, розповідає мама, Арсеній допомагає у медіашколі та дитячому таборі, який жінка відкрила у Луцьку. Ці проєкти їй вдалося запустити завдяки виграному державному гранту від проєкту «єРобота».

«Гранти я ніколи не писала, це був мій перший грант. В серпні мені його погодили – грант на 250 тисяч на відкриття медіашколи. Всіма силами рідні також скидались, щоб мені допомогти з ремонтом», – додала жінка.

Читайте також:

• 81-річного поляка у дитинстві переховував у збіжжі волинський селянин

• На честь загиблого льотчика з Волині Сергія Хоміка назвали вулицю у Вінниці

• Біля Луцька змагаються велосипедисти у пам'ять про загиблого Героя «Мартенза»

Можливо зацікавить