І поплавати, і порибалити: п'ять найбільших озер Волині. Фото
Волинь називають озерним краєм. Проте не всі знають, що Cвітязь – хоч і найвідоміше, та далеко не єдине озеро на Волині. Гарно відпочити, насолодитись чудовою природою, поплавати чи порибалити можна на багатьох водоймах області.
Про п’ятірку найбільших озер Волині пише Еспресо.Захід.
Світязь (Ковельський район)
Найперше – це озеро Світязь, яке вважається найглибшим озером в Україні. Воно розташоване біля Шацька і належить до групи Шацьких озер. Туристам воно відоме та дуже популярне.Озеро утворилося як результат довготривалого впливу артезіанських вод і найдавнішого льодовика. Найбільша глибина – 58,4 м, а в середньому – 6, 9 м.
Тут водиться багато риби, як от сом, карась, щука, окуні й інші. Крім того, біля озера розвинена туристична інфраструктура. Є піщані пляжі, де розташовано більшість туристичних баз, санаторіїв, кемпінгів і дитячих таборів. Частина берегів озера Світязь впритул оточена лісами, але більшість вкрита килимом з лікарських трав та інших рослин
Ще одна особливість озера – це його острів. Існує легенда, що Полісся раніше було океаном, який висох. Замість нього залишилися озера, зокрема Світязь. В океані мешкали кити. Залишився тільки один кит, і той перетворився в острів на цьому озері.
Як доїхати
Дорога від Луцька до озера займає приблизно 2-2,5 години часу. З АС-1 у Луцьку до Світязя автобуси та маршрутки їздять дуже часто, особливо з початком сезону.
Люб’язь (Камінь-Каширський район)
Озеро лежить на схід від села Люб’язь у Камінь-Каширському районі. Його довжина – 3,8 км, ширина – 2,5 км найбільша глибина – 3,8 м.
Люб'язь популярне місце відпочинку місцевих рибалок та іноземних туристів. Озеро є частиною національного природного парку «Прип'ять-Стохід». В нього впадають дві річки: Прип’ять та Коростянка. Це забезпечує водойму великим різноманіттям риби. Тут є місця і для зупинки, і для кемпінгу. Можна взяти й будиночки в оренду.
Люб’язь – озеро неправильної форми: згори воно виглядає так, ніби злилися два круглих озера і їх поєднує лише невеличка протока (місцеві мешканці також розділяють ці частини озера – називають їх «Велике» і «Мале» озеро).
Є два прекрасних острови, до яких можна доправитись катером та поставити палатки.
Як доїхати
Якщо орієнтуватися на дорогу з Луцька, то подорож займе 2-2,5 години. З Луцька можна доїхати автобусом "Луцьк – Дольськ", попросити водія зупинитись у селі Люб’язь. Варто мати на увазі, що водойма розташована близько кордону з Білоруссю. Зважаючи на воєнний стан, є ймовірність, що зараз перебувати на цьому озері не дуже доречно.
Чисте (Ковельський район)
Озеро площею у 58 га має статус гідрологічного заказника, який отримало у 1993 році. Воно має карстове походження і глибиною до 15 м. На берегах Чистого, окрім хвойних дерев, росте чимало беріз, віком в 50 років. А у тутешніх лісах натрапите на багаті «плантації» чорниць, але і комарі тут скажені, тому без відповідного екіпірування до лісу – зась. Навколо озера гніздяться водні та навколоводні птахи.
Головне, що є мілкі береги, тому купатися у ньому буде комфортно. Найбільше туристи тут відмічають тишу та спокій. Навіть у вихідні дні людей на озері небагато, переважно сюди ходять лише місцеві.
Як доїхати
З Луцька або Ковеля веде одна траса, М-19, на Броди. З Луцького автовокзалу автобуси до Бродів відправляються о 7:30, 10:40, 14:45, 16:30 год.
Добре (Камінь-Каширський район)
Озеро є пам’яткою природи та розташоване біля села Підріччя у Камінь-Каширському районі. Як і Чисте, Добре має карстове походження, а його площа – 47 га, глибина – 15 м.
Навколо озера ростуть насадження сосни звичайної і берези повислої віком 40–80 років із багатим підліском із журавлини болотяної, чорниці, брусниці. На берегах озера зростає очерет звичайний. У прибережній смузі зростають рідкісні рослини: плаун колючий і любка дволиста, занесені до Червоної книги України.
Також там є база відпочинку «Динамо». Кому ж хочеться більшого єднання з природою, можна втекти на інший берег. Кажуть, що вода тут постійно тепла.Як доїхати
З Луцька до Камінь-Каширського дорога займе близько 2-х годин. Звідти треба їхати до села Підріччя. Озеро знаходиться за адресою: вул. Лісна, 1, Підріччя, Волинська область, Україна, 44525.
Біле (Камінь-Каширський район)
Це озеро дійсно унікальне. Воно має льодовикове походження та розташоване одразу в Україні та Білорусі. Вода і пісок на березі справді білого кольору.
Саме озеро знаходиться в неосвоєному місці, хоча можна знайти будиночки для туристів. Поруч є березовий гай.Має площу 7 км кв., а найбільша глибина – 13 м.
Якщо в вашій компанії є затяті рибалки, то на цьому озері для них просто рай – без риби ви не залишитесь, особливо, якщо маєте в наявності човен або інший плавзасіб.
Проте, як і на усіх волинських озерах, є одна дуже серйозна проблема – комарі.
Як доїхати
Озеро розташоване біля села Невір, Камінь-Каширського району. Всього звідти до озера 2 км. Мандрівники радять їхати до озера через село Ветли, інакше своє авто можна залишити в місцевих пісках.
Читайте також:
- Яблуку ніде впасти: на Світязі - аншлаг. Відео
- Підходить для риболовлі та для відпочинку: розповіли про маловідоме озеро на Волині
- Показали, скільки відпочивальників у будній день на озері Світязь. Відео