«Іду на ви!»: НБУ випустив нову пам’ятну монету, присвячену ЗСУ

«Іду на ви!»: НБУ випустив нову пам’ятну монету, присвячену ЗСУ

Національний банк України випустив нову монету, присвячену українським бійцям Сили спеціальних операцій. Монету номіналом в 10 гривень ввели в обіг 22 липня.

Про це повідомили на сторінці НБУ у фейсбуці

Гаслом монети є відомий вираз київського князя Святослава Хороброго: «Іду на ви!» Цей крилатий вислів використовують і українські бійці ССО.

У Нацбанку розповідають, що цей історичний вираз і сьогодні залишається символом звитяги, шляхетності та мужності воїнів ЗСУ.

«Присвячена окремому роду сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються висококваліфікованими фахівцями, здатними виконувати складні, небезпечні, інколи політично чутливі операції», – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети зображена емблема ССО, а на реверсі – образ Святослава з мечем та щитом, на тлі якого зображено спецпризначенця.

Вигляд монети розробили ще до початку повномасштабної війни, однак карбували її вже під звуки сирен повітряної тривоги.

Оформлення обирали з-поміж ескізів 5 авторів у співпраці з представниками ССО.

«Іду на ви!»: НБУ випустив нову пам’ятну монету, присвячену ЗСУ

Перемогли роботи Андрія Єрмоленка, який зобразив емблему ССО для аверсу, та Ольги Коваленко, яка представила дизайн реверсу з князем Святославом.

Виготовлена зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, усього таких монет виготовили 1 мільйон штук.

Можливо зацікавить