Є лише місяць: українці мають повідомити свій телефон та реальну адресу ТЦК

Є лише місяць: українці мають повідомити свій телефон та реальну адресу ТЦК

16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію. Він набере чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування – тобто вже у середині травня.

Про це зазначає Судово-юридична газета.

Так, до середини липня 2024 року громадяни, які перебувають на військовому обліку, мають повідомити до територіальних центрів комплектування свою реальну адресу та актуальний номер телефону. Відповідно до перехідних положень, уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) необхідно протягом 60 днів з дня набрання чинності цим законом.

Якщо громадянин перебуває на території України, він має це зробити шляхом прибуття до ТЦК за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП, або через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста у разі його наявності.

Водночас у разі перебування громадянина за кордоном, повідомити актуальні дані треба на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку, або через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста у разі його наявності.

Крім того, ті громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, мають стати на військовий облік протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабміну, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

На військовий облік у ТЦК за місцем проживання протягом 60 днів мають також стати громадяни чоловічої статі, які мають спеціальні звання (класні чини) та проходять службу в Національній поліції, ДБР, Службі судової охорони, БЕБ, ДСН, Державній кримінально-виконавчій службі, НАБУ, органах прокуратури, Державній податковій службі, Державній митній службі. При цьому зазначено, що працівники НАБУ та ДБР не підлягають призову під час мобілізації.

Читайте також:

Можливо зацікавить