Коли можна не йти за повісткою: перелік законних підстав
Згідно з українським законодавством, існують певні обставини, за яких військовозобов'язаний може не йти на військовий облік або не виконувати повістку.
Про поважні причини неприбуття громадянина до ТЦК за повісткою розповів начальник відділу військового обліку Харківського ТЦК та СП підполковник Любомир Хомицький, - пише видання NV.
Коли можна не йти за повісткою — перелік причин
Якщо громадянин поставив підпис на повістці, але не може прийти до центру комплектування у потрібний термін він зобов’язаний у найкоротший термін, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до ТЦК та СП, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці ТЦК та СП або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів
Поважними причинами неприбуття визнаються:
- перешкода стихійного характеру;
- хвороба;
- воєнні дії та їхні наслідки;
- інші обставини, які позбавили можливості прибути у визначені пункт і строк;
- смерть близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини (чоловіка).
У випадках порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію на порушників чекає постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн.
Читайте також:
- Коли в Україні може завершитися мобілізація: що кажуть у ТЦК
- Мобілізація у листопаді: кому зі студентів варто чекати на повістку
- ТЦК просять 16-річних хлопців підписати згоду на військову службу: що відомо