Коли садити часник у квітні 2024: місячний календар

садити часник

Часник висаджують двічі на рік. Озимий часник саджають восени, а ярий - навесні. Озимі сорти часнику більш врожайні, проте ярий часник краще зберігається. Крім періоду, коли саджають ці види часнику, вони відрізняються ще й виглядом. В озимого часнику в центрі головки є стовбур, у ярового - немає, і зубки прилягають один до одного.

Про це пише ТСН.

Коли краще садити ярий часник

Ярий часник висаджують зубками навесні. Під час садіння ярого часнику потрібно орієнтуватися на температуру ґрунту, він має прогрітися до 5-7 градусів тепла, зазвичай, це на початку, в середині квітня. Саме за цієї температури формується коріння часнику та ростуть стебелини. 

Найкращі дні для висадки часнику у квітні  2024 року–1, 2, 21-23, 25-30.

Як підготувати ділянку для садіння часнику

Для садіння треба підбирати більш піщану землю, з високою повітропроникністю та водопроникністю. Грядки найкраще робити на освітлених місцях, захищених від вітрів, уникати низин, де застоюється волога. Землю на ділянці перекопати восени з перегноєм або компостом. Добре додати деревної золи та комплексного мінерального добрива. Перед садінням ґрунт розрівняти.

Правила чергування та сусідства культур для часнику наступні

Найкраще садити часник у тому місці, де перед ним росли огірки, кабачки, капуста, патисони та інші гарбузові, бобові й зернові культури та пряні трави. На ділянках, де раніше вирощували моркву, картоплю, цибулю або часник, садити часник можна лише через 3-4 роки.

Поряд із часником добре ростимуть квіти - гладіолуси, троянди, тюльпани, також цибуля, полуниця, помідори, картопля, огірки, кущі чорної смородині та аґрусу. Капуста, горох і квасоля не люблять сусідства часнику.

Як підготувати часник до садіння

За місяць, 40 днів перед садінням відібрані головки часнику поміщають до холодного місця. Для садіння потрібно відібрати середні або великі зубки, відокремивши їх безпосередньо перед садінням, не очищаючи від лусок.

Замочити зубки часнику на 12 годин в одновідсотковому розчині перманганату калію або мідного купоросу. Знезаразити часник у прокип'яченому розчині із золою протягом 2-х годин.

Бажано перед садінням прогріти зубчики за температури +40-42°C до 10-ти годин.

Щоб прискорити проростання часнику, зубки можна загорнути у вологу тканину й покласти на кілька діб до поліетиленового пакета.

Як садити часник навесні

На зволоженій, вирівняній поверхні сформувати борозни завглибшки 3-4 см, на відстані 30 см одна від одної. Великі зубки часнику класти у борозну з інтервалом 10-12 см, середні - з інтервалом 8 см, присипати ґрунтом та добре полити. І чекати на врожай.

Читайте також:

Можливо зацікавить