Контрабанда зброї через «зелений коридор»: волинянина засудили за продаж саморобних пістолетів
Волинянин, який перевозив пасажирів, привіз із Польщі до Горохова саморобні однозарядні пістолети та розпочав їх продаж. За контрабанду та торгівлю зброєю чоловіка судили.
Про це пишуть Волинські новини з посиланням на сюжет ТРК «Аверс».
Саморобні пістолети волинянин нібито знайшов у Польщі і привласнив. Рік тому він їхав бусом через «зелений коридор» в Україну і привіз у барсетці три таких. Де саме в Польщі знайшов зброю – не коментував.
Чоловік взявся продавати саморобні пістолети по чотири тисячі гривень за штуку.
«Правопорушення, яке інкримінують моєму підзахисному, – це реалізація вогнепальної зброї у вигляді металевої ручки. Такі ручки придатні до стрільби патронами калібру 5.6 міліметра й патронами флобера, що продаються в будь-якому магазині і є загальними. Це не гранати, автомати, карабіни чи інша зброя», – відзначив захисник Сергій Овсієнко.
Крім того, під час обшуків будинку виявили кілька десятків патронів. Чоловік незаконно їх придбав і зберігав для особистих потреб.
Горохівський суд дав йому три роки іспитового строку. Він просив лише рік і дозвіл їздити за кордон без погодження з органами пробації.
Натомість прокурори наполягали на реальному ув’язненні терміном у шість років. Мовляв, був збут зброї і контрабанда.
«Судом не було враховано суспільної небезпеки вчинених обвинуваченим кримінальних правопорушень, а також кількості епізодів. Обвинувачений вчинив чотири тяжких злочини, за які передбачено реальне покарання у виді позбавлення волі від 3 до 7 років», – зауважила прокурор Оксана Яковлєва.
Ще вона просила конфіскувати в чоловіка бус: «Вважаємо, що суд безпідставно повернув у власність обвинуваченого автомобіль. Оскільки не врахував, що вказаний транспортний засіб використовувався як знаряддя вчинення кримінального правопорушення. Саме цим авто обвинувачений вчинив контрабанду, тобто перевезення з приховуванням від митного контролю вогнепальної зброї, яку мав при собі».
«Автомобілем особа перетинала кордон для перевезення пасажирів, маючи на це ліцензію. Він не використовувався для транспортування безпосередньо ручок. Вони зберігалися в барсетці, а не були в тайниках, прихованих порожнинах або інших речах. Вартість автомобіля в сотні разів перевищує вартість ручок», – відповів адвокат Сергій Овсієнко.
Також захисник звернув увагу, що в чоловіка двоє малолітніх дітей, а автомобіль придбаний у період шлюбу, тож є спільною власністю подружжя. Сам волинянин розкаявся у вчиненому.
«Прошу не позбавляти мене волі й не забирати машину. Це був мій головний заробіток у житті. Я розкаююся. Так воно якось вийшло», – казав обвинувачений Микола.
Судді вирішили, що чоловік залишиться з бусом, але менший умовний термін не погодили. Вирок Горохівського районного суду залишився без змін.
Читайте також:
- Вкрали дуба на 900 000 євро? Волинянин судиться із заводом за дороговартісну деревину
- Волиняни продавали контрабандну техніку з Польщі по всій Україні
- Срібло на мільйон: в «Устилузі» викрили контрабанду у рейсовому автобусі