50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/news/m3X47laCGaz1i9yPybhuoqRAmHgmzqWQrp6GvMxw.png)
Послугами найбільшого і найпотужнішого перевізника у Луцьку КП «Луцьке підприємство електротранспорту» щодня користуються близько 50 тисяч пасажирів. Про діяльність підприємства, вік тролейбусів та доходи розповів директор КП Анатолій Миронюк.
Основу електротранспорту у місті Луцьк складають 77 тролейбусів типу Богдан, Єльч, SOLARIS та ЗГУ. Проте, 10 з них - підготовлені до списання, а 14 - чекають капітального ремонту. Середній вік луцьких тролейбусів - 16 років, а найстарішим з них - більше 20 років. Таких на балансі підприємства є 32 тролейбуса.
Директор КП «Луцьке підприємство електротранспорту» Анатолій Миронюк відзвітував щодо діяльності підприємства за перше півріччя 2023 року під час засідання бюджетної комісії Луцької міської ради у понеділок, 27 листопада.
«Транспортною мережею охоплені всі головні вулиці міста, на яких знаходиться понад 250 зупинок громадського транспорту. За перше півріччя 2023 року обсяг транспортної роботи на маршрутах склав 1 127 кілометрів, що становить понад 90 відсотків від запланованого.
Незначне відхилення спричинили сезонні коригування тролейбусів на лінії залежно від потреб населення», - зазначив Анатолій Миронюк.
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/image-icons/k0Pwo0mbymhcvPKJ5eudIpykoBBh04D8YsdlIOR9.jpg)
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/image-icons/QYUwE0s0PFEjuwION7BgE2gq3YU7rg1PBMKXMk7t.jpg)
Загальна сума доходів КП «Луцьке підприємство електротранспорту» за І півріччя нинішнього року становить 58 мільйонів гривень. За аналогічний період минулого року - 57 мільйонів 800 тисяч гривень.
«Кількість перевезених пасажирів за 6 місяців цього року становить 8 мільйонів 061 тисяч осіб. З них 4 мільйони 340 тисячі - з платним проїздом. Дохід від їх перевезення склав майже 25 мільйонів гривень.
За пів року 2022 перевезли 5 мільйонів 787 тисяч осіб, в тому числі 2 мільйони 596 тисяч - з платним проїздом, дохід від перевезення - на 71 відсоток менший».
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/image-icons/IMZj5qLug1RRwQoji94k8cFfJHr38eJJOjHB83xu.jpg)
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/image-icons/fHXy3g3KE32rqJ0OtHzscEPocbFZsUG3MHV8WYbF.jpg)
Такі обсяги, за словами Анатолія Миронюка, позитивно вплинули на недопущення холостих пробігів тролейбусів, відтак і збитків.
Пасажирів у тролейбусах Луцька перевозять 87 водіїв. Їхня найменша заробітна плата становить 15 тисяч гривень в місяць, саме таку суму отримують шофери третього класу. Якщо ж водій другого класу, то йому додатково виплачують ще 25% до основної заробітної плати. Шоферам першого класу доплачують ще більше – 50% до зарплати.
До слова, з 20 липня нинішнього року зросла вартість проїзду у тролейбусах. Потреба переглянути тариф виникла через ріст цін на пальне, електроенергію та запчастини. Відтоді ціна проїзду становить замість 6 - 8 гривень.
Нагадаємо, у червні нинішнього року на луцькі тролейбусні маршрути №2, 5 та 12 виїхали ще три тролейбуси: два - SAM MPK Lublin II та один - SOLARIS Trollino 12. Їх придбано за кошти міського бюджету для КП «Луцьке підприємство електротранспорту». Тролейбуси вживані, проте у гарному стані та з невеликим пробігом.
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/image-icons/I0JJenxObWBmNUAFzVh04TO69CEZCgX0KuY2zJWd.jpg)
![50 тисяч пасажирів щодня: як працює луцьке тролейбусне підприємство](https://vsn.ua/storage/image-icons/LwOhWpgRfnjVGgrQ1vx8c5dAM6Xgii0pcgpZg9gk.jpg)
Читайте також:
- Зарплата від 15 тисяч: лучан кличуть на роботу у комунальне підприємство
- У Луцькій громаді будуть нові автобусні маршрути
- На проспекті Волі встановлять нові розумні зупинки