Луцьк готується до наступу з Білорусі: добровольці місцевих громад стануть поруч із ЗСУ
Стрільба, зведення захисних споруд, евакуація поранених та надання першої допомоги - на Волині на випадок наступу з Білорусі продовжують готувати добровольців місцевих громад. З місцевими, які вирішили взяти до рук зброю, працюють професійні інструктори.
Про це йдеться в ТСН.
Посеред лісу добровольці зі зброєю у руках відшліфовують здобуті навички - це і робота в парах, і в четвірках, та головне - уміння прикрити один одного у разі небезпеки. За словами інструктора з позивним «Таір», усі рухи мають бути відпрацьовані до автоматизму.
Більшість тут чоловіків - мешканці сіл неподалік білоруського кордону, до великої війни зброї в руках не тримали. Нині ж стверджують, за місяці підготовки почуваються упевнено.
Серед добровольців місцевих громад –люди різного віку і професій - тут і вчителі, і будівельники, і підприємці. Зараз, кажуть, головне захистити свою землю в разі нападу ворога.
«Щоб сюди ніхто не прийшов, не зробив, як було в Бучі чи в Ірпені. Будемо стояти до останнього», - кажуть хлопці.
Поряд зі стрільбами на імпровізованому полі бою відпрацьовують і евакуацію пораненого. За словами інструктора, треба діяти чітко та злагоджено, аби і трьохсотого швидко доправити у безпечне місце, і самому не потрапити під обстріл. Далі – надання медичної допомоги без зволікань. За словами інструкторів, причина майже всіх летальних випадків на полі бою – це крововтрата, тож насамперед треба вміти зупинити кров і собі, і побратимам.
Також добровольців вчать працювати з дронами, а ще нагадують, як користуватись компасами. Вони можуть стати в нагоді, якщо немає зв’язку.
«Орієнтуємося в темну пору добу, так само вийти на позицію десь зайняти, може бути, де там наш схрон знаходиться, боєприпаси», - кажуть інструктори.
Такі навчання організовують щотижня від початку повномасштабного вторгнення. Паралельно - добровольці зводять фортифікаційні споруди.
«На нашій лінії оборони зроблено кілометри. Я не перебільшую. Продовжуємо укріплятися, продовжуємо роботи», - кажуть добровольці.
Ці чоловіки працюють майже цілодобово, не завада, кажуть, навіть негода. В оборонних спорудах продумано усе до найменших деталей - облаштовані і стрілецькі бійниці. Таких формувань лише на Волині десятки, у разі наступу з цього боку кордону добровольці місцевих громад стануть поруч зі збройними силами.
Читайте також:
- Оборонці кордону Волині з Білоруссю готові до будь-якого сценарію, аби не віддати ворогу ані сантиментру нашої землі. Поки на полігонах сусідньої Білорусі продовжується бойова підготовка російських підрозділів, наші оборонці ще інтенсивніше тренуються. Попри те, що в Генштабі ЗСУ ознак наступальних дій не бачать, треба бути готовим до всього.
- За даними ГУР Міноборони України, у Білорусі станом на кінець січня не сформованого ударного угруповання, яке необхідне для наступу на Україну. Але Путін не припинить намагатися втягнути Олександра Лукашенка у війну проти України.
- У Білорусі знову вирішили продовжити спільні з Росією військові навчання щонайменше до 13 лютого.