Махінації на фондовій біржі: прокуратура повідомила про підозру колишньому нардепу

Махінації на фондовій біржі: прокуратура повідомила про підозру колишньому нардепу

Прокурори Офісу генерального прокурора повідомили про підозру народному депутату України попереднього скликання Руслану Демчаку.

Йому інкримінують пособництво у маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, -  повідомляє пресслужба ОГПУ.

За даними слідства, депутат, обіймаючи посаду заступника голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності за попередньою змовою із директорами двох приватних підприємств виступив пособником у маніпулюванні на фондовій біржі учасникам фондового ринку. Такі дії призвели до отримання депутатом незаконного інвестиційного прибутку у розмірі 20 млн грн.

Крім того, колишній нардеп вчинив фінансові операції з коштами, одержаними злочинним шляхом, та дії, спрямовані на приховання та маскування незаконного їх походження в особливо великих розмірах.

«Викрита незаконна схема пов’язана зі штучним укладанням циклічних біржових угод з метою отримання заздалегідь визначеними особами інвестиційного доходу, є маніпулюванням на фондовому ринку та спрямована на введення в легальний оборот грошових коштів невідомого походження. Такі кошти в подальшому використовувались національними публічними діячами та відображались в їх деклараціях», – зазначається у повідомленні.

Офіс генпрокурора не називає прізвища підозрюваного, проте його посада вказує на екснардепа від «Блоку Петра Порошенка» Руслана Демчака. 

Читайте також: 

Можливо зацікавить