Мали евакуювати росіяни, але натомість - розстріляли: захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду

Авдіївка

39-річному захиснику з Волині Олександру Зінчуку просять посмертно присвоїти звання Героя України.

Відповідну петицію на сайті Президента України зареєструвала Юлія Іщук.

Молодший сержант Зінчук Олександр, позивний «Змій» народився 19 травня 1984 року в невеличкому містечку Рожище. Закінчив одинадцять класів місцевої гімназії №4, по закінченню пішов навчатися на водія. У 2002 році призвався на строкову службу до збройних сил України а після її закінчення повернувся додому та працював деревообробному підприємстві «Цунамі», де працював протягом 12 років.

У 2022 році на початку повномасштабного вторгнення був призваний до збройних сил України та з того часу, у складі 110 бригади, він боронив Україну у місті Авдіївка Покровського району Донецької області.

Захисник був нагороджений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест», відзнакою Президента України «За оборону України», медаллю «Захиснику Вітчизни» та почесною відзнакою військової частини А4007 «За оборону Авдіївки».

Захисник України Олександр Зінчук боровся з російським загарбником з 2014-го.

Чоловік пройшов не одну «гарячу» точку, останнім часом разом з побратимами протистояли ворогу на Донецькому напрямку. За офіційними даними, молодший сержант 110-ої окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Олександр Зінчук загинув 15 лютого 2024 року в районі населеного пункту Авдіївка Покровського району Донецької області.

Загибель військовослужбовця Олександра Зінчука пов’язана з гучним воєнним злочином, який вчинила Росія, грубо порушуючи норми міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

Відхід волинянина та його побратимів із позицій «Зеніт», за свідченнями очевидців, відбувався в умовах безперервного бомбардування авіацією та артилерійських обстрілів, постійних атак FPV-дронів, атак на евакуаційні автомобілі, обстрілів евакуаційних шляхів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що через цілковите оточення опорного пункту «Зеніт» українське командування ухвалило рішення зв’язатися з координаційним центром та організаціями, які ведуть переговори з російською стороною.

Домовлялися про надання допомоги українським пораненим беззбройним військовим відповідно до міжнародних законів. За словами омбудсмена, російські військові повідомили координаторам цього процесу, що погоджуються евакуювати поранених українських захисників і надати їм допомогу, а надалі обміняти.

Однак згодом російська сторона оприлюднила відео із захопленої позиції «Зеніт», на якому було п’ять розстріляних українських військових. Серед них - волинянин Олександр Зінчук.

В Героя залишилися син та сестра.

Підримати петицію можна за посиланням.

Читайте також:

Можливо зацікавить