Майно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома Одеси

Майно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома Одеси

В Іспанії Державне бюро розслідувань спільно з місцевою поліцією провело обшуки в іспанській нерухомості колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП Одеси, майно арештовано.

Про це повідомляє ДБР.

В ДБР нагадали, що проти колишнього військкома порушено кримінальне провадження за декількома статтями за фактами незаконного збагачення. Бюро затримало експосадовця у липні, суд помістив його під варту. Того ж місяця підозрюваного було звільненого з військової служби.

У ході розслідування, крім іншого, встановлено, що він придбав два об’єкти нерухомості у місті Марбелья провінції Малага Королівства Іспанія.

Зокрема, у грудні 2022 року він організував покупку на імʼя своєї матері будинку вартістю понад 4 млн євро, загальною площею 857 кв. м на земельній ділянці 1530 кв. м. У лютому 2023 року він придбав разом зі своєю дружиною офісне приміщення вартістю понад 500 тис. євро загальною площею 223,9 кв. м.

Майно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома ОдесиМайно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома ОдесиМайно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома Одеси

13 грудня поточного року на підставі надісланого Державним бюро розслідувань запиту про міжнародну правову допомогу, Національною Поліцією Королівства Іспанія, за участі працівників Головного слідчого управління ДБР, проведено обшуки у придбаній родичами військкома вілли та офісного приміщення.

«У ході обшуків вилучено документи, які засвідчують право володіння та розпорядження вищевказаним майном членами його родини. На підставі зібраних доказів та запиту ДБР, компетентним органом Королівства Іспанія було накладено арешт на ці віллу та офісне приміщення», - зазначили в ДБР.

ДБР висловило подяку працівникам Національної поліції та Генеральної прокуратури Королівства Іспанія за оперативне виконання завдань у межах міжнародного співробітництва та співпрацю у сфері боротьби з корупцією та іншими злочинами.

У ДБР нагадали, що під час досудового розслідування бюро зібрало величезний власний масив доказової бази. Проте для повноцінного та неупередженого розслідування вивчались й повідомлення ЗМІ. Також будуть досліджені матеріали НАЗК, яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського військкома на понад 188 млн грн.

За матеріалами розслідування ДБР суд наклав арешт на майно, гроші та банківські рахунки ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП та членів його сім’ї.

Майно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома ОдесиМайно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома ОдесиМайно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома ОдесиМайно арештовано: в Іспанії ДБР спільно з місцевою поліцією провело обшуки у віллі ексвійськкома Одеси

Нагадаємо, начальник Одеського обласного територіального центру комплектування Євген Борисов був звільнений із займаної посади після оприлюднення ЗМІ інформації про те, що його родина під час повномасштабної війни придбала на іспанському узбережжі нерухомості та автівок на мільйони доларів.

22 липня колишньому одеському військкому оголосили підозру у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та в умисному ухиленні від несення служби.

25 липня Печерський райсуд столиці обрав Борисову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 150 млн грн застави.

Читайте також: 

Можливо зацікавить