«Мене і Бєню хочуть чикнуть»: СБУ оприлюднила аудіодокази зі справи щодо Фірташа
Проросійський олігарх та бізнесмен Дмитро Фірташ отримав підозру від Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки, а також сімом його пособникам, топ-менеджерам компаній олігарха. Наразі у компаніях Фірташа проходять обшуки.
Про це повідомили у прес-службі СБУ та БЕБ.
Правоохоронці викрили схему, за якою підконтрольні Фірташу структури купували паливо у його ж компанії, але насправді отримували 30% від обсягів.
Штучний дефіцит покривався коштом державного газу, а гроші осідали у кишенях Фірташа. За попередніми даними, за сім років така схема завдала збитків бюджету країни на 18 млрд гривень, – підтвердили у прес-службі БЕБ.
Правоохоронці повідомили, що Фірташ та його спільники лише протягом 2021 року завдали Україні збитків на понад 4,2 млрд грн. Забираючи газ з українських родовищ, фігуранти майже не оплачували його вартість, аргументуючи це нестачею коштів.
Як свідчать матеріали слідства, посадовці «облгазів Фірташа» розкрадали понад 70% коштів, які передбачалися на закупівлю блакитного палива.
Фактично, мова йде про привласнення грошей звичайних українців, які оплачували комунальні платежі.
Дефіцит, який утворювався через цю махінацію, покривали коштом блакитного палива, що знаходилось у державній власності – облгази просто відбирали «недоотримане» паливо із газотранспортної системи України, – повідомили у прес-службі СБУ.
При цьому державі за це майже не платили, посилаючись на «відсутність коштів». За наявними даними, облгази Фірташа сплатили державному оператору Газотранспортної системи України 30% від загальної вартості відібраного газу.
У подальшому фігуранти виводили гроші у тінь через мережу підконтрольних олігарху комерційних структур. Із року в рік вони нарощували завдані для держави збитки.
У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в офісах та за місцями проживання організаторів злочинної схеми.
Правоохоронці оголосили Фірташу та його пособникам про підозри за ч.3 ст. 27, ч.5 ст. 191 та ч.3 ст. 27, ч.3 ст. 209 ККУ (привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем).
З них – п’ятьом фігурантам підозри повідомлено заочно, оскільки вони переховуються від правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.
Фірташу та його пособникам загрожує щонайменше 15 років позбавлення волі з коонфіскацією майна та неможливістю обіймати певні посади.
Читайте також:
• У Луцьку розпочалося відключення гарячої води
• У Луцькому районі водій буса на смерть збив пішохода
• Поїхав у «відрядження» і нікому не сказав: як голова Луцької райради виїхав за кордон