Мізерні пенсії і захмарні ціни в аптеках: як виживають пенсіонери у Луцьку

Мізерні пенсії і захмарні ціни в аптеках: як виживають пенсіонери у Луцьку

За останні роки українці відчувають на собі стрімке здорожчання і продуктів харчування і послуг. Особливо болюче питання - це ліки, без яких не можуть уявити собі життя люди із хронічними захворюваннями та люди похилого віку з мізерними пенсіями.

Як живуть пенсіонери у Луцьку, які іноді зводять кінці з кінцями, щоб придбати елементарні ліки, - розповіли у сюжеті каналу Аверс.

«3500 в мене. Ну 1000 треба дати на ліки», - каже лучанин Микола Артемович.

Всі пенсіонери, яких зустріли журналісти під час аптечного шопінгу, скаржаться, що витрачають чималу частку своєї пенсії на ліки.

«Вся пенсія уходить. Сусіди помагають. Дітей немає, я сама», - каже одна з лучанок.

 «Пенсія - віддай за квартиру і в магазин, це хіба пенсія? А ціни зараз не маленькі, захмарні, грубо кажучи», «Не буду казати, бо я тільки живу на лікарствах», - кажуть дві лучанки біля аптеки.

Чоловік каже, щомісячно витрачає більше 5 тисяч на необхідні ліки. Самі знають, що треба вже без лікаря.

«Ви подивіться, скільки тут аптек, 10 аптек! От де люди заробляють гроші фармакологи. В мене пенсія 8 тисяч і в дружини 6», - каже лучанин Василь Миколайович.

Хтось обізнаний, що є допомога від держави, хтось про це вперше чує.

Валерій Іванович вчителював у школі 51 рік і заробив пенсію 4 тисячі гривень.

«Комунальні заплатити, аптеки і все і зуби на полочку, як кажуть. Користуємось державною програмою «Доступні ліки», але там всі такі ліки, що ними краще не користуватися, я вам кажу... Це глина це не ліки. Як щось купити від тиску, то треба імпортне брати. За імпортне або доплачувати або в тій програмі його взагалі немає», - каже волинянин Валерій Іванович.

«Такі що ну більш дешеві такі то доступні. Ну є такі, що по лінії урології - немає, це дорогі ліки. В мене пенсія нормальна, мені вистачає. Ну ті люди, що отримують 3500 тисячі, 4 тисячі чи навіть п'ять, якщо вони захворіють на урологічні, це не хватить», - зазначив мешканець Луцька Володимир Іванович.

Володимир Іванович показує, що придбав для себе та 90-річної матері на три місяці. Це прописав лікар. Медику довіряють. А от дехто сам собі виписує препарат і купує його з року в рік.

«Навіть якщо цей препарат допомагав колись або комусь, у нас часто йдуть за рекомендацією сусіда, брата, свата, кума, кого завгодно, але не лікаря. Якщо в навіть препарат використовувався пацієнтом раніше і був ефективний в тому попередньому випадку, то у разі ніби, як здається пацієнту на перший погляд, схожих симптомах, немає гарантії що він буде ефективний», - розповіла заступниця начальника управління охорони здоров'я ОВА Тетяна Трач.

Фахівці наполягають не нехтувати лікарською допомогою і радять пенсіонерам користуватись державними програмами - це не абияка допомога.

«Деякі ліки за певними групами захворювань можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою. Загалом перелік препаратів за програмоюдоступні ліки містить на сьогодні 596 позицій», - зазначила Тетяна Трач.

Майже 500 аптечних закладів сьогодні працюють по програмі «Доступні ліки» і навіть попри це пенсіонери влаштовують собі квест в пошуках найдешевших ліків, бо за деякі треба доплачувати. Люди бідкаються що різниця в ціні на один препарат може сягати від 50 до 300-400 грн в різних аптеках.

Детальніше - у сюжеті:

Читайте також:

Можливо зацікавить